Sözen Şahinbey'i gezdi

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şıh Camii çevresinde başlatılan sokak sağlıklaştırma ...

Sözen Şahinbey'i gezdi
Telgraf Haber Merkezi
16 Ocak 2012 / 08:20

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şıh Camii çevresinde başlatılan sokak sağlıklaştırma çalışmaları ve yapılan yıkımlar ardından yapımına başlanan park ve meydan çalışma alanını ÇEKÜL Vakfı Başkanı Prof. Dr. Metin Sözen ile birlikte gezerek, çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Şıh Camii ve Şıh Hamam Sokak arasında yaklaşık 22 binanın kamulaştırmasının yapılarak yıkımlarının yapıldığını ifade eden Başkan Tahmazoğlu, bu bölgede park ve meydan çalışması yapıldığını belirterek, burada yapılan park yanı sıra tarihi dokuyu da gün yüzüne çıkardıklarını söyledi. Sokak sağlıklaştırma yapılan sokakları da gezerek çalışmalar hakkında bilgiler veren Başkan Tahmazoğlu, Gaziantep Kültür yolunun devamını sağlayacak olan Suyabatmaz Mahallesi, Şıh Camii çevresi, Kozluca ve Kepenek Mahallelerinde çalışmaların başladığını ve dört etapta bölgedeki çalışmaların tamamlanacağını belirtti.

Şahinbey Belediyesi tarafından restoresi yapılacak olan dört yapıyı da gezerek incelemelerde bulunan ÇEKÜL Vakfı Başkanı Prof. Dr. Metin Sözen, "Yapılan tüm bu çalışmalardan çok etkilendim. Geçen yıl geldiğimde Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu, bugün gördüğümüz çalışmaları yapacağını ifade etmişti. Bunu da hızlı bir şekilde gerçekleştirmiştir. Kendisine ve ekibine teşekkür ediyorum. Biz her zaman kendilerinin destekçisi olacağız” dedi.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz