Vedat DİRİ

Vedat DİRİ

YIRTTIK ABİCİM YIRTTIK

Daha düne kadar düşme potasının en büyük adayı olan Gaziantepspor, uzaktan atılmış şuursuz bir üç sayılık atış gibi çemberden dönerek yeni bir 24 saniye başlattı Gaziantepspor adına...
Ordudan getirilen 3 puan, fındık tadında ağzımıza yer etmişken Eskişehir’in "eti"sini yiyerek ETİ benim kemiği senin havası oluşturarak Ordu’dan gelen lezzeti pekiştirdi.
Takım kurgusu olarak, teknik oyun felsefesi, vesaire vesaire üzerine konuşmak o kadar yersiz ki artık konuşun deseniz konuşmam inanın.
Zira her alınan galibiyet 3 değil 23 puan kıvamında. Maçın ilk dakikalarında üzerimize gelen Eskişehir’in beceriksiz ayaklarına şükrederek 20 dakika geçirdik, sonra kafamıza ölüm korkusu yani düşme korkusu sirayet etti ve toparlandık. Bu orta sahayı kalabalık tut fikrini kim düşündüyse Allah razı olsun demeden geçemeyeceğim. Orta sahada Bekir Ozan HAS o kadar çabalıyor ki pastanın en güzel dilimini hak ediyor başarı adına. Ve defansta Kemal Tokak, tokmak gibi rakibin üzerine vurdukça vuruyor. Eskişehir ile bizi kadro olarak kıyaslarsanız Real Madrid ile Getafe’yi kıyaslamış olursunuz desem örnek cuk oturur ama işte sahada isimler değil yürekler oynuyor.
Süper Lig'e baktığınızda işler tam Erkin Koray’ın parçası gibi "arap saçı".
37 ile 30 puan arasına sıkışmış tam 8 takım var. Hani şu sabah kalabalık otobüslerdeki hava gibi balık istifi "ilerleyelim beyler" cümlesi ise her hafta bir başka şekilde çınlıyor Süper Lig'in duraklarında.
Medunjanin’in 18 içinde Lionel Messi’ye nazire yaparcasına attığı gol bizi öyle keyiflendirdi ki yapın okkalı bir türk kahvesi dedim sağımdaki ve solumdakilere hele üstüne Wilton’un dürttüğü topu sağıyla götüren soluyla bitiren Cenk Tosun kahvenin yanında birde lokum koyun dedirtti.
35 puanı bularak ve kendimizi alttan çok yukarıya atarak derin bir ohhhhh çektirdi.
Bundan sonrası hedef olarak yönümüzü değiştirir umarım artık düşme değil yukarıya yapışma zamanıdır beyler diyorum üstüne de ekliyorum bu yıl da YIRTTIK ABİCİM YIRTTIK diye ekliyorum.

Not: Yazarımızın 02 Nisan 2013 FANATİK GAZİANTEP eki köşe yazısıdır...

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz