Orhan SAĞLAMCAN

Orhan SAĞLAMCAN

Yeni sezon yeni umutlar ve ilk puan

Yeni sezon havalarında sıcak olmasından dolayı ilerleyen saatlerde başlamasına rağmen hem protokol hem de diğer tribünler merakla Büyükşehir Gaziantepspor’u izlemek için tribünlerde yerini almıştı.

Yapmış olduğu transferlerle tüm dikkatleri üzerine çeken ev sahibi Büyükşehir Gaziantepspor’un yeni almış olduğu 9 transferden 8 tanesi banko oynadı. Rakip de Göztepe lige hem teknik direktör hem de yapmış olduğu flaş transferle ligde ses getirmek ve hedefine gitmek için buradan puan veya puanlar hesabı ile gelmişti. Nitekim karşılıklı goller ile müsabaka 1-1 berabere bitti.

Özellikle ilk yarı daha organize olan isteyen ve kazanmak için mücadele eden ev sahibi istediği golü de yeni transferi Ekigho’dan buldu. Farkı artıracak pozisyonlarda bulmasına rağmen fırsatları cömertçe harcadı ve ilk yarı böyle bitti.

İkinci yarı hainlerin yapmış olduğu düğün yerini cenaze yerine çeviren bomba haberi gelince tribünler de bir yandan haber takibi bir yandan da müsabakaya takip edelim derken misafir takım ikinci yarı ev sahibinden daha istekli ve arzulu olunca uzaklardan güzel bir golle eşitliği sağladı. Müsabakanın sonlarına doğru her iki takımda buldukları pozisyonları cömertçe harcadılar ve direklerde izin vermeyince müsabaka 1-1- berabere bitti.

Genel olarak baktığımızda Büyükşehir Gaziantepspor yapmış olduğu transferler isabetli ve doğru transferler ama takım olma yolunda oyun anlayışında tam olarak hazır olmadıkları aşikâr. Bu anlamda zaman içerisinde istenilen oyun ve birlik beraberlik sağlanırsa inşallah daha iyi Büyükşehir Gaziantepspor izleriz diye düşünüyorum….

İlk maç yine hüsran

Gaziantepspor deplasman da karşılaştığı renktaşına 2-0 mağlup oldu.

Gaziantepspor’un ne yapacağı alacağı skor bizler gibi herkesim tarafından merakla bekleniyordu. Çünkü bir anda yurt dışı kampı iptal edildi, arkasından Türkiye de yapılan kampa basın yasağı geldi. Yapılan transferler yalnızca kulüpten açıkladı ve tam net bilgiler alınamaması biraz olsun sıkıntı idi.

Tabi hazırlık kampları maçlar derken lig başlıyor ve lig ile hazırlık maçlarının ortamının aynı olmadığını rakiplerin daha farklı olduğu ve işin ciddiyeti öne çıkıyor.

İlk maçlar ölçü olmasa da bu işlerde nasıl başlarsan öyle gider misali inşallah takımımız bu tabire kulak asmaz ve kendi seyircisi ve sahasında oynayacağı müsabakayı alır. Ligde ilerleyen haftalarda alınacak puanlar ne kadar kıymetli olacağını şimdiden söyleyelim. Ne kadar çabuk toparlanırsak o kadar iyi olacak. Çünkü atını alan bir an önce Üsküdar’ı geçmek istiyor. Burada yönetime büyük iş düşüyor. Teknik direktör İsmail Kartal’ın dediği gibi, takımda önemli eksikler var. Bunları bir an önce takıma almalı yönetim. Özellikle savunma çok kötü. Ne yapılıp edilip stoper alınmalı bu takıma.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz