M. Ulaş İNBAŞI

M. Ulaş İNBAŞI

YENİ SEZON

 

Zaman yaklaşıyor. Futbol takımları yavaş yavaş yeşil sahalara iniyor. Gaziantepspor ve Gaziantep Büyükşehir Belediyespor da sahaya indi.
Yeni sezon her iki takıma da umarım başarı getirir. Yeni sezon her anlamıyla iki takım için de yeni olacak.


Gaziantepspor yenilediği yönetimi, yeni hocası yeni oyuncularıyla sezon içinde mücadele verecek.
Büyükşehir Belediyespor yeni başkan ve yönetimiyle, yeni hocasıyla, yeni oyuncularıyla ve yeni hedefiyle sahada olacak.

 

Yenilik her zaman iyi midir? Zaman zaman…
Büyükşehir Belediyespor için bu sezon özelinde bu kadar yenilik kabul edilebilir ama Gaziantepspor neredeyse her sezon yenileniyor. İşte bu biraz sıkıntılı.

 

Yeni yapılanmalar her zaman risk taşır ki Gaziantepspor son sezonlarda bunu sıkça yapıyor. Bir türlü istenilen takım iskeleti kurulamadı. Bundan dolayıdır ki, son yıllarda alışageldiğimiz yerin de çok uzağındalar.

 

Başta da yazdım. Bu sezon yeni. Hedefi başarı yakalamak olan bir teknik adam, başarı olması elzem olmuş bir yönetim, geçen yıllara oranla daha genç bir kadro. Yenilenme umarım bu sezon anlamlanır.

 

Büyükşehir Belediyespor’un yenilenmesinin bu sezon kabul edilebilir olduğunu söylemiştik. Onlar için en büyük risk ise ilk altının dışında kalmak. Çünkü hedef direk başarı olarak kondu. Büyükşehir Belediyespor için bütün yenilerin içinde en yenisi başarı için konulan çıta.

İşleri zor mu, zor.

Başarı için bir süreç belirlenmedi, başarı sezon sonunda gelmek zorunda. Bu doğal olarak fazlasıyla eleştirilen transfer politikasını da etkiliyor.

 

Genç oyuncular yerine, tecrübeli ve yaşı göreceli olarak ilerlemiş oyuncular kadroya dahil ediliyor. Nurullah Sağlam, bu ligin bu transferleri gerektirdiğini birçok kez tekrarladı. Sağlam’ın haklı çıkması sezon sonundaki puan cetveline bağlı.

 

Sezon yeni, hocalar yeni, yönetimler yeni, oyuncular yeni… Hedefler yenilendi… Yeni sezon hayırlı olsun. 

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz