Orhan SAĞLAMCAN

Orhan SAĞLAMCAN

Yeni sezon ve umutlu bekleyiş

Evet, özlediğimiz ve bu kadar ülkenin milletin sıkıntılı süreçten sonra biraz olsun stres atacağımız ve bazı şeyleri unutacağımız futbol şöleni başlıyor.

Müsabakalardan önce önemli konulardan birde deplasman taraftarlarının yasağının kalkması ve artık müsabakalara gidip gelecek olmaları inşallah zor süreçlerde birlik beraberlik içinde olan ülkemizin güzide insanları stadyumlarda da bu birlikteliği sağlar ve müsabakaları şova döndürürler. Seyri güzel şehrimizin iki takımda özlenen beklenen başarıyı gösteriler ve bizleri mutlu edeler.

Gelelim takımlarımızın transfer politikasına. Gaziantepspor en büyük oyuncusunu kalecisini kayıp etti. Karce Osmanlıspor’a gitti. Onun yerini dolduracak kalitede bir transfer yapılamadı. Arayış sürüyor. Kamptaki basın yasağı takımın hakkındaki haberleri düzenli alamamamız ve yapılan transferleri ne görme şansı olmadı. O yüzden kapalı bir kutu. Takımı ancak ligler başlayınca göreceğiz. İnşallah gerekli transferler sorumlu tarafından yapılmıştır. Yoksa çekirge bir sıçrar iki sıçrar üçüncüsünde b…. basar kayar gider bu ligde sonra acısını hem şehir hem de emek verenler üzülür. Kaçan balıkta büyük olur diyelim. Sabırla bekleyelim ve görelim inşallah güzel günler bizim olur.

ŞEHRİN DİĞER BÜYÜKŞEHİR GAZİANTEP SPOR’U

Öncelikle teknik ekip ve sportif direktör işini çözen ve daha sonra kongre kararı ile bir anda dikkatleri üzerine çeken Büyükşehir Belediyespor isim değişikliğine gitti. Adını Büyükşehir Gaziantepspor yaparak lige devam edeceği kararını aldı. Arka arkaya ligin tanımış şampiyonluklar yaşamış sporcularını takıma kazandırmaya başlandı. Giden sporcularımız oldu gelenlerden de. 6,7 tanesi şuan banko oynuyor ve kamp oldukça verimli ve iyi geçtiği alınan sonuçlardan da görünüyor. Tabi kamp ile lig ortamı maçların ortamı havası bir olmuyor. İçerideki birlik beraberliği sağlamak iyi ekip olmak ve bunu sahaya yansıtmak çok önemli inşallah bu birliktelik sağlanır. Özellikle son iki sezon ve bu üçüncü sezonda yapılan transferler verilen emekler maddi manevi harcanan paralar boş heba edilmemiş olur. Yoksa ileride bu sıkıntılar daha da üstüne üstüne konarak giderse çok ciddi sorunlar çıkabilir. İnşallah o olumsuz kötü günleri yaşamayız ve takımımız ve takımlarımız özlenen istenen başarıyı yakalarlar. Bizlerde güzel haberler yazar tribünde zevkli güzel sonuçlar alır ve keyiflini süreriz.
Herkese iyi sezonlar…
Sakatsız belasız cezasız bir sezon diliyorum…
Saygılarımla…

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz