Bora Kanevetçi

Bora Kanevetçi

Yazık oldu!!!

Yazının başlığı çok klasik gibi görünse de; Bursa’da son anda kaptırılan kupayı izah edecek başka da cümle bulamadım… Cumartesi gününden beri dilime dolandı “yazık oldu” diye…

Ne kadar inanmıştık oysa ki! Herkes gibi ben de hayal ediyordum, karşılaşma sonrası ;“Antebin Hamamları” türküsü eşliğinde “yaaaaaa” basmaları ve zılgıtları…

Kırmızı siyahlı bayraklarla donanmış araç konvoyunu..Ya sonra… Sonra yerine Erol Evgin’in nostaljik şarkısı dilime dolanıverdi , “NERDEN AKLIMA ESTİ KİMBİLİR” sözleriyle başlayan;

Gel sen ne çektiğimi bir de bana sor

Nerde nasıl yaşarım bir de bana sor

Evlerin ışıkları bir bir yanarken

Bendeki karanlığı gel de bana sor, diye devam eden..

Gerçekten, penaltı atışları sırasında tribünleri dolduranlardan tutun da, protokol tribününde Gaziantep’i temsil edenlere kadar, televizyon başında izleyip yerinde oturamayanlara kadar herkes neler çekti.. Bir de onlara sorun..

VE BAŞKAN!

Açıklaması cidden yüreğimizi sızlattı… Ben dedi ; ”Verdiğim sözü tutamadım, inşallah gelecek sene direkt çıkacağız” …          

Sayın Adil Konukoğlu hiç üzülmesin, bu kentte yaşayanlar da biz de “SÖZÜNÜ TUTTU” olarak kabul ediyoruz.. Zira kendisi, bir kulüp nasıl özveriyle yönetilir, nasıl fedakarlık yapılır, nasıl takıma sahip çıkılır, bırakın Gaziantep’i, tüm Türkiye’ye gösterdi.

Sezon başından ilk yarının sonuna kadar tutmayan mayaya , beklentiden uzak sonuçlara rağmen, İNANDI…Devre arasında transfer anlamında ne gerekiyorsa o yapıldı.. Her şeyden önemlisi O’ndaki inanç, bizlere ve tüm kente de yansıdı..

Özellikle boş kalan tribünlerin son haftalar yaklaştıkça dolmaya başlaması bu inancın eseriydi..

Hele final maçında Gaziantep’ten Bursa’ya kadar; kimsenin tüyü incinmeden, açım,tokum denmeden, herkesin her türlü ihtiyacı karşılanarak, binlerce insanın taşınması kolay iş değildi.. Büyük özveri ve büyük PROFESYONELLİK ister….

Sözün özü; GEREKEN HERŞEYİ YAPTI..

Başkan kadar yönetiminin de hakkını unutmamak lazım.. Tüm Gazişehir FK yönetimi, başkanlarıyla beraber tek yumruk olarak ellerinden geleni fazlasıyla yaptılar.  

PROFESYONELLİK!!!!

Deyince… Sadece futbol takımının oyuncuları değil, tüm sporcular müsabaka içinde AMATÖR SPORCU RUHU ve PROFESYONEL MÜCADELE ANLAYIŞI gerektirir..

Gazişehir’in ayağına gelen fırsatı tepmesindeki ana sebep te bu işte.. Başkan Adil Konukoğlu’ndaki karşılıksız kent sevgisi, azim ve istekle bütünleşen profesyonel yönetim anlayışını, maalesef ki ,Gazişehir’li teknik heyet ve futbolcular gösteremediler. Başkanlarını örnek alamadılar.

Haftadan haftaya artan seyirci sayısının, desteğin altında yatan Gazişehir’lilik ruhunu kavrayamadılar. Bir kısım futbolcu kardeşlerimiz hemen her maçta canlarını dişlerine takarken aynı heyecanı diğer bir kısım sahaya yansıtamadı..

Maç içerisinde adını şanssızlık mı yoksa yetersizlik mi koyacağımızı bilmediğimiz iki lüzumsuz sakatlık oyun anlayışını mutlaka ki etkiledi. Ama izleyen herkes, maçın seyrine göre uzatmalara hatta penaltılara gideceğini varsayarken neden Özgürcan oyundan alınır onu pek anlamak mümkün değildi..

Tıpkı hayatında topa ilk defa vurur gibi penaltı atanları anlamadığım gibi.. Adını çok ta maç stresi olarak koymak istemiyorum zira biz Süper Lig biletine oynarken Erzurumspor dokuzunculuk mücadelesi vermedi. Bu maçla ilgili çok fazla bir şey söylemeyeceğim.. Çünkü konu tek maçlık değil..

Haftalardır AMAN dedik.. Aman hazır bu noktaya gelinmişken , aman şehirde bir Süper Lig yolculuğu havası yakalanmışken eleştirmeyelim, havayı bozmayalım dedik..

Aslında final maçında görünen eksiklik son haftalardır görüp te görmezden geldiğimiz eksikliğin sahaya yansımasıydı. Şampiyonluğa oynayan bir ekip düşünün .. Son beş maçın dördünü, onbir maçın altısını kaybetmiş, Rize, Ankaragücü ve Giresun maçlarında dörder gol yemiş, kendi sahanızda Balıkesir ve Denizli’ye yenilmişseniz….

Tüm buna rağmen tüm şehir sizi alkışlıyorsa, tesis sorununuz yoksa, Başkan ve yönetim primlerinizi tıkır tıkır ödüyorsa ve hala inancını yitirmiyorsa ve bu pozitiflik te hala sahaya yansımamışsa ;futbolcuların ve teknik heyetin “YAZIK OLDU” yerine “YAZIK ETTİK” demesi gerekiyor.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz