Hüseyin KÜPELİ

Hüseyin KÜPELİ

YARIM SİMİT!..

Taksimetre gibi artış gösteren dolar ve altın fiyatı, aldığımız her şeyin fiyatını olumsuz etkiliyor!..

Milletin hali ortada!..

Açlık ve sefalet diz boyu!..

Gideceği yere yürüyerek gitmek zorunda kalan, bırakın taksiyi dolmuşa bile binmeyen, yiyecek ekmekten bile tasarruf eder hale gelen milyonlar ordusu var artık!..

Dün sosyal medya da yeni bir şeyle daha karşılaştık… CHP’li Meclis Üyesi Uğur Kalkan’ın paylaştığı, okulda satılan yarım simit, içimizi cız ettirdi!..

Demek ki, asgari ücretli vatandaş, artık okula gönderdiği çocuğunun cebine, bir simit parasını bile koyamıyor harçlık olarak!..

Demek ki, kantinci bu durumu görmüş kü, tam olaratsatamadığı simiti, çocuklara ikiye bölüp, yarım yarım satmayı tercih eder hale gelmiş!..

Nasıl olsa bu toplumun, merhametleri insanları çok fazla… Askıda ekmekten sonra, artık okullarda askıda simit projesini de başlatmak lazım!..

Yeter ki çocuklarımız aç kalmasın!..

Elbette bu da bir çözüm değil…

Çünkü; gelişmiş toplumlarda askıda ekmek veya askıda fatura gibi sosyal projeler uzun süre devam ettirilemez, ettirilmemeli…

Problemin temeline inmek, insanı kuru ekmeğe muhtaç hale getiren sebebe ve çözüme odaklanmak gerekir.

Bu nedenle de siyasetçilerin asıl görevleri ait oldukları toplumun her bir ferdine yardıma gereksinim duymayacağı, refah düzeyi yüksek bir gelir sağlamak olmalıdır.

Bu gerçeğin de farkındayız elbette!..

Daha asgari ücrete bile yapılmayan zam, şimdiden erimişken, yapılan artışı lütuf gibi sunma gayreti içerisinde olanlar, belki de yarım simit fotoğrafının ne anlama geldiğini anlamışlardır!..

EĞER

Eğer 5 çift ayakkabın varsa zenginsin.

3 çift varsa orta halli.

1 çift varsa fakirsin.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz