Çetin PEKMEZCİ

Çetin PEKMEZCİ

YAKALARINI AYIRDIK!

PTT Birinci Liginde mücadele veren B.Ş.Belediye Spor, lige iyi başlamadı. Yapılan transferlere karşın alınan kötü sonuçlar, tartışmaları da beraberinde getirmeye başlamıştı. Bu süreçte Karşıyaka maçına hazırlandık. Mehmet Hoca, beş haftadır kafasındaki oyun şablonunda isteneni veremeyen bazı futbolcuların durumunu gözden geçirmek ve nihai bir karar üretmek zorundaydı. Çünkü savaş baltaları çıkarılmış, bu karşılaşmadan alınabilecek kötü bir sonuçta, baltalar hedefteki teknik adam ve yardımcılarına doğru savrulmaya başlayacaktı... Bunun sinyalini de, karşılaşmayı şeref tribünün de maçı Onursal Başkan ve Yöneticilerle birlikte izleyen teknik adamı gördüğümüzde aldık. Hocamız da bu işin farkında olmalı ki ilk on birde görmeye alışık olduğumuz Bora, Cihan ve Ramazan'ı dinlendirmeye almış, Kaleci Onur, Mehmet Yiğit ve cezası biten Serdar Deliktaş'ı sahaya sürmüştü.
Beş haftadır zikzaklı bir futbol sergileyen takımımız oyuna tutuk başladı. Güçlü ve oturmuş kadroya sahip olan konuk ekip, özgüvenle maça başladı. Maçın başlarında Makakula'nın gollük pozisyonunu ONUR'UN kurtarması; B.Şehir adına kırılma noktası olmuştur diye düşünüyorum. Caner ve Fatih Şen'in net pozisyonlarından da gol çıkmadı. İlk yarı konuk ekibin baskılı oyunu altında golsüz kapandı.
Konuk ekip ilk devre bizi test etmişti. Oyun öyle oynandığı müddetçe golün olması çok zordu. Olası beraberlik dahi Karşıyaka’yı lider yapabilecekti. Devre başında Fatih'in kullandığı ceza atışı sonrası konuk ekip oyunu rolantiye almak arzusundaydı. B.Şehrin oyun anlayışı da buna uygundu. Rakip kaleye karşılaşmanın 57. dakikasına kadar tek şut atamayan takımımız, bu dakikadan sonra rakip kaleye gitmeye ve şutlar atmaya başladı. Hocamız, Volkan'ın yerine Ramazan'ı alarak Serdar'ın alanını genişletti. Serdar ve Ömer rakip kaleyi yoklamaya başladılar. 60.dakikadan itibaren ilerde çoğalmaya ve rakip defansı hata yapmaya zorladık. Bunun hasadını da Serdar'ın ayağından kazandığımız golle bulduk. 1-0 Öne geçtik. Teknik alanda yedek kulübesi zengin Cihat hocanın hamlelerine rağmen, takımımız pozitif futbol oynamaya, pozisyon bulmaya devam etti. Ufuk-Serdar verkaçında topla buluşan Serdar, kendine yakışan bir vuruşla skoru 2-0’a taşıdı. Perdeyi açan Serdar, uzatma dakikasında perdeyi kapatan 3.golü de rakip ağlara bıraktı. Hat-trick yaptı. Gaziantep'e liderlik hesapları içerisinde gelen Karşıyaka’nın iki yakasını bir araya getirmedik. Yakalarını ayırıp avucuna verdik. İşte B.Şehir’in gerçek gücü budur. Takımı hep böyle görmek istiyoruz.. Tebrikler Mehmet Şahan, Tebrikler SERDAR, Tebrikler tüm FUTBOLCULARIMIZ...
Peki bu takım neden zik zak yapıyordu bu sorunun cevabını bulmalıyız. Edindiğim bilgilere göre kulüp içerisindeki bazı kişiler, Mehmet Hocam ve ekibinden rahatsız. Hocamız, kovanlarına çöp sokmuş durumda. Takıma yapılan yeni transferlere rağmen, başarının gelmeyişi, bu kişilerin ekmeğine yağ sürmekteydi. Hatta bu sürece SERDAR'IN, CEZA ALIP TAKIMI 3 MAÇ yalnız bırakmasını da ekleyebilirsiniz... Ama Serdar bir ARIDIR. Arıları ne kadar eğitirseniz eğitin. Fırsatını bulunca sokar... Serdar da bu maçta fırsatını buldu. Topla buluşup, kalecinin zayıf noktalarından topu, kaleye tam 3 kez soktu... Bu goller de gösteriyor ki bu takım rahat bırakılırsa iyi takımdır. İyi maçlar çıkartıp kazanabilir.
Peki ne yapılmalıdır? Yöneticilere büyük görev düşüyor. Organize sanayinin sözünü söyleyen yöneticiler var. Yanınızda çalışan, sizden maaş alan personelize, piyangodan para çıkmadığı halde, sizler gibi yaşamaya başlamışsa, Maliye Denetçilerinin ifadesiyle "İzah edilemeyen zenginlik" yaşamaya başlamış ise, bu konuyu araştırmak kime düşer? Başarılar...

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz