Çetin PEKMEZCİ

Çetin PEKMEZCİ

YA MUHAMMET

Süper Ligin 13.haftası şike iddianamesinin açıklanacağı Cumartesi günü yapılan müsabakalarla başladı. Gaziantepspor, ligde kendisi gibi sıkıntılı günler geçiren Samsunspor’u konuk etti. Baharı kıskandıran bir havada, güzel bir zeminde oynanan müsabakayı Cumartesi saat:13.00’de olmasına karşın, yaklaşık sekizbin futbolsever izledi.
Karşılaşma iki takım açısından da oldukça kritikti. Kayıp edecek takım, ligin dibine demir atacaktı. Karşılaşmanın önemi maça verilen Halis ÖZKAHYA'DAN belli oluyordu. Tabiki her maça Halis ve Fırat gibi hakem atamak mümkün değil. Hal böyle olunca da sahadan futbol adına çok güzellikler beklemek saflık olur diye düşünüyorum.
Gaziantepspor geçen hafta oynadığı kadroya yakın bir kadro ile sahada yerini aldı. Serdar ön liberoya çekilmiş yanına Yasin görevlendirilmişti. İlerde TEK FORVET OLARAK MUHAMMET görevlendirilmişti. Hal böyle olunca da Gaziantepspor’un ilerdeki gol ümidini Muhammet’e bağlamış gözüküyordu.
Muhammet'in kafa şutlarını kaleci Ahmet'in kurtarmasından sonra, Samsun takımı oyunu dengeledi. BANCE, ZENKE VE CABEZAS'ın mutlak gollük şutlarını KARCE ve defans önledi. İlk yarım saatten sonra sahada oyuna hakim olan konuk takımdı. Rakip kale önünde yeterince çoğalamayışımız, ilerde Muhammet'in yalnızlığı, hedeflenen golün gelmesini engelledi. İlk yarıda gol sesi yoktu.
Gaziantepspor ikinci yarıya daha iyi başladı. Fakat futbolda şans faktörü çok önemlidir. Bazen kaleciyi aşan topunuz bile yolunu şaşırır, auta gider. Bu maçta da böyle pozisyonlar yaşadık. Popov, Muhammet ve Olcan bu şekilde şansızlık yaşadı. Atamayana atarları gerçekleştirme şansını yakalayan FİNK kaleci ile karşı karşıya kalıp, topu kalecinin ellerine teslim etti. Oyuna müdahale gerekiyordu. İlk neşter Sosa için yapıldı. Yalnızlar rıhtımında turlayan Muhammet'i, Sosa yerine CENK'İ alarak eşledik. Yalnızlıktan canı sıkılan santraforumuz, rakip defansı daha çok meşgul etmeye başladı. Hocamız yeter ya Muhammet deyip, kendini oyundan almayı düşünürken ve tribünlerden çatlak sesler yükselmeye başlarken, kanattan gelişen atakta ceza alanına yapılan ortaya çok iyi yükselen Muhammet, kafayla ağları sarstı.1-0 öne geçtik. Dakika:81
İşte bu dakikadan sonrası çok kritikti. Maçı galip bitirmemiz gerekti. Ama konuk ekip de gemileri yakmış Allah ne verdiyse üzerimize geliyordu. Futbolcularımız gol sonrası yaptığı acemice hareketler gösteriyor ki, özgüvenimizi kayıp etmişiz. Top bizdeyken, rahat kullanma şansımız varken, müsait pozisyonlarda topu istediğimiz gibi kullanamıyoruz. 90+3 oynanırken SERDAR'ın kaptırdığı top sonrasında ABDULLAH hocanın CENK’İN üzerine yürümesi ve akabinde FİNK’İN, kale alanında KARCE ile karşı karşıya kalması yaşananların göstergesi olsa gerekir.
İnsanlar inançları gereği dua ederler. Yetiş Ya Muhammet derler. İşte böyle bir zor maçta; futbolcumuz Muhammet'in kafa golü imdadımıza yetişti. Muharrem ayının 10.cu günü hayırlara vesile olsun. Teşekkürler MUHAMMET.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz