Çetin PEKMEZCİ

Çetin PEKMEZCİ

Warşova Paktı'na takıldık

İkinci Dünya Savaşı öncesi Fransızlar olası bir Alman saldırısına karşı ünlü Majino hattını inşa da etmiş ve askerlerle donatmışlardı. Ama savaş başladığında çok güvenilen bu hat çok çabuk aşılmıştı.
Gaziantepspor Minsk takımını 4-1 mağlup edip bir üst turda Legia Warşova takımı ile eşleşmişti. Dün akşam İspanyol hakem Fernandez ‘in yönettiği maçta, Gaziantepspor rakip takımın orta sahası ile birlikte kurduğu Polonya Tarzı Majino hattını aşamadı. Topları, pasları, şutları bu hattı geçemedi. Minsk maçı sonrası, Warşova takımının gücünü bildiğini, Gaziantep de gol yemeden Warşova’ya gitmek istediklerini ifade etmişti. Evdeki hesabı tutmadı. Hocamız, teknik alanın arkasındaki bazı çatlak sesli taraftarlardan yakınmıştı. Doğal olarak takımın desteklenmesi gerekiyordu. Avrupa sürecinde herkesin takıma destek olması gerekir. Hocamız haklı ama önce insan kendine saygı duymalıdır.
Gelelim maça. Konuk ekip Rus ekolu disipline ve fizik gücüne dayalı takım oyunu oynuyor. Oyunu yönlendiren oyuncuları EMMANUEL, DANIEL VE MİROSLAV RADOVİÇ ti. Tolunay hocam bu üç oyuncuyu sahada durdurmak için önlemini alamadı. Gol yemeden rakip sahaya gitmeyi hedeflerken, Lig maçı gibi evde oynuyoruz un avantajını kullanmak istedi. Fakat havadan oynamak ve Elyasa ile Emre’nin riskli oyuncular olduğunu unutması Gaziantepspor’un kalesinde beklemediği misafir, topu ağlarında buldu. Konuk takım oyun düzenini hiç bozmazken biz 90+1+4=95 dakika boyunca tam üç kez oyun içinde görev değişikliği yaptık. Warşova’ya kanadımız kırık gidiyoruz.
Rövanş için umutsuz değilim. Her zaman umut vardır. Bu kadroya rağmen vardır. Ancak gerçekleri görmek ve kabullenmek şartıyla. Kondisyonumuz yok. Futbolcular 90 dakikayı çıkartamıyor. Ayakta kalamıyoruz. Kazandığımız topları çok çabuk kayıp ediyoruz. Hücumda çoğalmak, topu yerden oynamak ve sorumluluk alacak lider oyuncumuz yok.. Bunlara rağmen Gaziantepspor teknik bir takım. Yurt dışında soğuk bir ülkede yada ülkemizde sıkı bir çalışma zorda olsa tur şansını getirebilir. Ümitler açmamış gül gibidir. Bülbülün, gülün açmasını beklediği gibi; bizde turu geçmek için son dakikaya kadar mücadele etmeliyiz. Ümit her zaman vardır. Futbolcularımızı kutluyorum.
Maç bitimin de Sayın Bakan ve vekiller geçecek diye maçtan dağılan vatandaşları zor kullanarak kenara itmesi ileri demokrasiye geçen ülkenin marka şehrine yakışmıyor. Sayın müdürüm…

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz