Hüseyin KÜPELİ

Hüseyin KÜPELİ

VATANDAŞIN DERDİ GEÇİM!

Her alanda kutuplaşıyoruz ya, zamlardan herkes dert yanmış, inim inim inlerken bile “yok sizin parti şöyle yaptı, bizim yaptı böyle yaptı” diye didişip duruyoruz!

Halbuki zamlar, A partilisini etkilerken, B partilisini teğet geçmiyor ki!

Vatandaşın geçim sıkıntısıyla ilgili geçenlerde bir araştırma yapılmış, dikkatimi çekti!..

Ankete göre, halkın büyük bölümü Türkiye'nin kötü yönetildiğini düşünüyor.  Yani, büyük çoğunluk, ülkenin kötü yönetildiği konusunda hemfikir!.. Katılanların yüzde 60'ı ‘kötü yönetilmekte', yüzde 15.6'lik kesim ise ‘ne iyi ne kötü' derken, sadece yüzde 22.1'lik vatandaşlar ‘iyi yönetildiğini' düşünüyor.

“Geçen yıla göre Türkiye'nin durumu iyi mi, kötü mü oldu?'' sorusuna yüzde 88.9'luk ezici çoğunluk ‘daha kötü oldu' cevabını verdi. Vatandaşlar, gelecek yıldan da ümidi kesmiş durumda.

“Sizce Türkiye'nin durumu önümüzdeki bir yıl içinde iyiye mi kötüye mi gidecek?” sorusuna yüzde 62.9 ‘daha kötü olacak', yüzde 20.9'lik kesim ‘iyi olacak', yüzde 7.5 ise ‘aynı kalacak' cevabını vermiş!..

Gelelim, bu ankete katılanların siyasi görüşlerine!..

Ak Parti’ye oy veren seçmenin yüzde 78.9'u, MHP'li seçmenin ise yüzde 89.4'ü asgari ücretin yeniden belirlenmesini istiyor. Ankete katılan her iki kişiden biri geçtiğimiz ay ödeyemediği bir faturası olduğunu belirtirken, yüzde 43.6'lik kesim ‘aile içinde iş arayan biri' olduğunu söylemiş!..

Rakamlar da gösteriyor ki, hayat pahalılığından herkes bıkmış durumda!..

Ülkenin en büyük sorunu geçim sıkıntısı haline gelmiş!.. Öyle olmasa, belediyeler, kaymakamlıklar, vatandaşın ucuz gıdaya erişimi için kaynaklarını seferler eder miydi? Bakınız, Gaziantep’te belediyeler, vatandaşın ucuz ekmek alabilmesine yönelik önemli bir adım attı. Kaymakamlıklar, Belediyeler sosyal yardımlarını artırdı.

Çünkü insanlar artık gıdaya muhtaç!..

Öyleyse bırakalım siyasette kutuplaşmayı!..

Siyaseti, siyasetçiler yapsın, biz darboğazdan kurtulabilmenin derdine düşelim!..

Haksız mıyım?

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz