Ömer Özgür

Ömer Özgür

Var mısınız, yok musunuz?

Ülkemiz son yılların en zor dönemlerini yaşıyor. Geçen yılın (2016) haziran ayından itibaren yeniden hortlayan terör, tırmanarak devam ediyor.

Aradan geçen 11 aylık dönemde yüzlerce güvenlik görevlimiz şehit olurken, bir o kadarı da yaralandı. Sadece güvenlik görevlilerimiz mi, yüzlerce vatandaşımız da can verdi ve yaralandı. Terör çirkin yüzünü bazen Ankara'da, bazen Diyarbakır'da bazen Gaziantep'te gösterdi, göstermeye de devam ediyor. Türkiye terörle mücadelede yaklaşık 40 yılda milyar dolarlar harcadı, harcamaya da devam ediyor. Bu süre içinde binlerce ailenin ciğeri yandı, ocağı söndü. Kadınlar dul, çocuklar yetim, ana-babalar ciğer acısıyla yandı, tutuştu. Bir kez daha şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Onlar görevlerini yaptı ve aramızdan ayrıldı. Mekânları cennet olsun.

 

Ülkemizin terör belasına harcadığı parayla kaç üniversite yapılırdı bilemiyorum. Kaç lise, ilkokul inşa edilirdi Allah bilir. Burada en büyük görevin şahsıma düştüğüne inanıyorum. Nasıl mı, anlatayım; ben sorumluluk duygusuyla hareket eder, bir garibanın okumasına vesile olursam, ben ahlaklı ve vatanperver, çalışkan insanlar yetişmesine önayak olursam, ben başkasının çocuğunu kendi canparem olarak görürsem, ben haramı ve helali bilir ve çevreme de bunu aşılarsam bilin ki o zaman terör biter. Ancak ben neme lazım dersem, gördüğüm yanlışları görmezden gelir, "Bana dokunmayan yılan bin yaşasın" saçmalığına uyarsam bilin ki daha çok konuşur dururuz.

 

Sonuç, ülkemizin en büyük zenginliği beşeri sermayesidir. Bu sermayeyi ziyan etmeyelim, en verimli çağında gençlerimizi köreltmeyelim. Silikon Vadisi'ni ziyaret edelim ama daha iyisini şehirlerimize kurmak için çalışalım. Karar sizin, var mısınız değişime, var mısınız radikal kararlar almaya, var mısınız ülkemizi şampiyonlar ligine çıkarmaya...

 

Varsanız, var olursunuz, yoksa yok olmaya mahkûmsun(uz).

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz