Bora Kanevetçi

Bora Kanevetçi

Umutlar yeşerdi

Türkiye Spor Toto 1.liginde yirmialtıncı haftaya girilirken ortaya çıkan sıralama oldukça enteresandı..

Play Off sınırı olan ligin altıncı sırasındaki takımla, ondördüncü sırada yer alan takım arasındaki puan farkı sadece sekiz..

Ligde mücadele eden takımların hemen tamamının istikrarsızlığını hesaba kattığınızda hem Süper Lig yolunda, hem de düşmeme mücadelesi anlamında her hafta dengeler değişiyor..

Bu değişim rüzgarları içerisinde altı haftalık istikrarın sonrasında ilk iki yolu görünen Gazişehir, iki haftalık başarısızlık sonucu bir anda sıralamada Play Off sıralamasının altına düştü..

Birazcık şansın ve diğer takımların istikrarsızlığı sonucu hedefinden çok ta uzaklaşmamış oldu.

Hedeflerinden uzaklaşmış Bir Boluspor’un, bir Giresunspor’un bile tekrar umut kıvılcımlarının filizlendiği bu dalgalanmalar içerisinde Gazişehir Ümraniyespor’u ağırladı.

Ağırlarken de altı puanlık bu maçın ve iki haftadır kaybetmenin ağırlığının altında kalmadan ağırladı.. Erkan Hoca son mağlubiyetlerin temel sebebinin defans bütünlüğünden kaynaklandığını görerek hem defansif kadroda revizyona gitmiş, hem de oyuncularına dersini iyi ezberletmişti..

Denizlispor ve Giresunspor karşılaşmalarında birbirinin kopyası yenilen gollerin temel sebebi; defansta derinliğin kaybolması, defans arkasına atılan topların rakip tarafından gole çevrilmesiydi.. Özellikle Sinan Osmanoğlu’nun son iki maçta ağır kalarak ceza sahası içesindeki olayları uzaktan seyretmesi, maçı kulübeden seyretmesi sonucunu doğurdu..

Defansta Ahmet Kesim, İsmail ve Tugay’ın nerdeyse sıfır hatayla oynaması maçın kazanılmasında önemli bir faktör olurken, Yasin’in sağ taraftaki çabası ve ikinci golde Avrupa standartlarındaki asisti takdire şayandı..

Yeni transfer Segbefia ise uyum sorununu atlatabilirse faydalı olacak..

Derler ya “ayağına top yakışıyor” diye.. Ama iki haftadır ön liberoda hataları maça Sinan gibi kulübede başlamasına sebep oldu..

Del Valle ise bilindiği üzere “isterse maçı alır” türünden oyuncu olduğunu gösterdi.. İstedi ve maçı aldı!

Özgürcan Yasin’in ortasının hakkını verirken, Adama Ba saç baş yoldurdu.. Ama yolu iyi.. Okan haftalar sonrası ilk onbir de yerini aldı.. Tek tek saymaya cok ta gerek yok..

Gazişehir olması gerekeni yaptı.. Formasının hakkını verdi..

İçimizdeki umutlar tekrar yeşerdi..

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz