M. Ulaş İNBAŞI

M. Ulaş İNBAŞI

Ucuz olsun da

Spor servisi olarak bazı günler köşe yazısı yazıp, haberlerde tam anlamıyla detaylandıramadığımız konuları ele alalım dedik. Günleri seçerken de kendi adıma maç günü ve maç sonlarının sezon içinde en uygun olacağını düşünmüştüm. 

 

 

Gelin görün ki daha sezon başlamadı ve bugün yazı günü.
Ne yazsam, ne etsem bilmez haldeyim.

 

Aslında aklımda bir şeyler var ama bir türlü şekillenmiyor.
Son yıllarda transfer sezonunu en sancılı geçiren takımlardan biri Gaziantepspor. Özellikle geçen sezon kamp ortasında, kamp sonunda, transferin son günü birçok transfer takıma katıldı ki katkılarını gördük.

 

 

Bu sezon Gaziantepspor erken başlamış gibi görünüyor. Ancak şu ana kadar peh diyeceğimiz bir transfer gelmedi. Belki Elyasa’yı ayrı kategoriye koyabiliriz.

 

Sezon içinde yaşananlar herkesin malumu. Hal böyleyken Gaziantepspor yönetiminin tüm eleştirileri susturabilmek için yaptığı transferler vay be dedirtmeli diye düşünüyorum.

 

Alt liglerden alınan gurbetçi oyuncular, PTT Ligi’nden transferler. Alınan bu oyuncular iyi bir kimya yakalayabilir mi? Elbette mümkün. Ama Gaziantepspor’un kumar oynayacak rahatlığı yok.
Belli ki Okan Buruk da farkında ve fazla para harcamamalı diyor. İyi hoş da neredeyse takımı baştan kurmak gerekiyor, bunun için de para harcamak.

 

Gelelim transferdeki başka bir duruma. Antalyaspor’dan Koray Aslan Gaziantepspor kadrosuna dahil oldu. Eyvallah. Koray iyi bir kanat oyuncusudur, verimli olabilir.

 

Serkan Balcı ismi transfer dedikodularına malzeme oluyor. Dün akşamüzeri Serkan Balcı ismine Lamine Diarra da eklendi.

 

Her iki oyuncu da Antalyaspor’da oynadı. Peki Antalyaspor nerede? PTT 1. Lig’de. Bu oyuncular çok iyi oyunculardı da yıllardır Süper Lig’de yer alan Antalyaspor neden düştü. Benim görmediğim bir durum mu var?

 

Tamam, düşen takımda sivrilen oyuncular elbette olacaktır. Takımın çoğunluğunun kötü olması bahse konu oyuncunun kötü olduğunu göstermez. Ama küme düşen bir takımın 3-4 oyuncusunu birden almak çare değil çaresizliktir.

 

Antalyaspor’dan oyuncu mu alacaksın, kaleci Hakan’ı al, Emrah’ı al. Ama 3-5 oyuncu birden alarak, Antalyaspor’daki kangreni Gaziantepspor’a bulaştırma.

 

Bu arada unutmadan, golcü olarak alınan Camara, Fransa 1. Ligi’nde sonuncu olarak küme düşen Ajaccio’dan transfer edildi.


Neyse bunlar benim fikirlerim, belki de yanılıyorumdur. Belki de değil umarım yanılıyorumdur.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz