Bora Kanevetçi

Bora Kanevetçi

ÜÇ PUAN ÖNEMLİYDİ…

Kalan dokuz haftalık süreç içerisinde , bugün itibariyle bir maçı eksik bulunan ve ligin zirvesinde yer alan ilk üç takımla bulunan puan farkı kapanır mı bilmem.. Ama Gazişehir’in, Osmanlıspor galibiyeti sonrası Elazığspor’dan alınan üç puan play off şansının zora girmemesi açısından önemliydi.

Bu önemin farkındalığıyla başladı kırmızı siyahlı takım karşılaşmaya.. Taşlar Osmanlıspor karşılaşmasında olduğu gibi daha yerine oturmuş bir görüntü vardı. Nitekim bu görüntü içerisinde Sow’un usta işi golü geldi.

Fakat golden sonra Gazişehir’in baskın görüntüsü yerini durağanlığa bıraktı. Mehmet Hoca Oğulcan’ı daha sağa yakın oynatıp Kenan’ı biraz daha içeriye doğru oynatmaya başladı. İkinci yarıya da Kenan’ın yerine Kubilay’ı alarak başladı. Her ne kadar oyunun kontrolü Gazişehir’de olsa da ikinci yarıda Sow ilerde yalnız kalınca pozisyon fakirliği yaşandı. Sağ kanatta Oğulcan’ın getirmeye çalıştığı kanat akınları her seferinde Elazığspor defansına takıldı. Sol kanatta  İgor ve Mehmet Erdem ise daha aktif bir görüntü sergilediler.

Bu arada ikinci yarının başlarındaki Yalçın Uğur değişikliğine çok bir anlam veremedim. Yazıyı yazarken bilgi almadığımdan muhtemelen Yalçın’ın sakatlığı söz konusu olabilir diye düşünüyorum.

Karşılaşma boyunca direkten dönen topu saymazsak Gazişehir’li oyuncular rakibe çok ta bir gol pozisyonu şansı tanımadılar ve bu önemli üç puanı takımlarının hanesine yazdırmayı başardılar.

Sow’un siftahı, Elazığspor’u  Yiğitcan’ın talihsizliği sonrası alınan üç puan Gazişehir’in ilerleyen haftalara daha güvenle bakmasını sağlayacaktır diye tahmin ediyorum. Tabii ki bu güveni iyi futbolla perçinleyebilmek, sonuç getirecek pozisyonları daha iyi ve akılcı değerlendirebilmek,  sezon sonundaki başarının kıstası olacaktır. Son iki haftada alınan iki galibiyetle , yavaş yavaş oluşmaya başlayan karamsarlık tekrar umut ışığına dönüştü Gaziantep’li futbolseverler için. Önümüzdeki hafta oynanacak olan Ümraniyespor karşısında alınacak bir üç puan bu ışığı alevlendirecek kor olacaktır şüphesiz.  

Bu arada maçın sonlarına doğru Gaziantep’li taraftarların Elazığspor’a moral vermek adına verdiği destek takdire şayandı.  Maddi yetersizliklerden ötürü bu haftaki Gaziantep deplasmanına bile zor şartlar altında çıkabilen Elazığspor’lu oyuncuları da kutlamak gerekiyor.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz