İsmet DEĞİRMENCİ

İsmet DEĞİRMENCİ

TÜRK USULU BEYZBOL

Günlük yaşantımızdan biri olan Trafik deki davranışlarımızla alakalı kendi üslubumca bir şeyler karalamak istedim. Sanki çare bulacakmışım gibi, ama içimde sıkışıp kalan toplumumuzu içten içe kemiren, maneviyatımızı her geçen gün kalın bir ağacın gövdesini kör baltayla kesmeye çalışması gibi zayıflatıp yaralayan, insanların birbirlerine olan tahammülsüzlüğü yetmiyormuş gibi, bir spor aletini dahi nasıl kullanmaya başladık.

 


Beyzbol denince,  aklımıza ilk gelen trafik de kavga etmek için arabalar da bulundurulan sopa olarak biliyoruz onu.   

 

 

Kısaca başka ülkeler beyzbol sopasını spor yapmak için kullanır, bizler ise beyzbol sopasını trafik de birbirimizi dövmek için kullanırız.

 

Hakkı olmadığı halde birbirinin önüne geçen, sinyal vermeden şerit değiştiren, emniyet şeridini ihlal eden, kavşakta sıra bekleyen aracın önüne geçen birçok sürücülerimiz mevcut.

İnsanların birbirine saygı göstermedikleri, birbirlerinin haklarını çiğnedikleri, utanmadan edepsizce beyzbol sopasını aracından çıkararak başka bir aracın içindeki sürücüye ailesinin yanında saldıran, nezaket kurallarını hiçe sayan sürücülerle aynı trafiğin içinde seyahat ediyoruz.

Bir memlekete gittiğiniz zaman, o memleketteki insanların ne kadar medeni olduğunu bilmek

 

istiyorsanız, trafiğin akışına bakın.

 

Ben işim icabı ara sıra yurt dışına çıkıyorum.
O insanların trafik deki hal ve hareketleri, birbirlerine saygıları, haklarını çiğnememeleri beni kendilerine hayran bırakıyor.
Üzülüyorum biz neden bu insanlar gibi olamıyoruz diye.

 

Üzülüyorum, bizler Müslüman olarak örnek olmamız gerekirken bizdeki bu nezaketsizlik neden.

 

Ne, yüce dinimizin bize emrettiği sevgiyi, hoşgörüyü anlayabilmişiz ne de insanlıktan nasibimizi almışız.

 

Ah ne günlere kaldık..

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz