M.Hayri ÖZKEÇECİ

M.Hayri ÖZKEÇECİ

Travma...

Bursaspor ile Gaziantepspor arasında yaşanan duygular; inceden ,inceden hani kıskançlık demeyelim de gıpta etmek derecesinde bir şey…
Taraftarlar arasındaki dostane ilişkilerden önce de Bursaspor’a bilhassa taraftar oluşumuna Gaziantep cenahından bir sempati vardı.
Uzatmayalım,
Bursaspor’un Süper ligden düşüp, Büyükşehir belediye’nin rakibi olduğu günlerden bir çırpıda kurtulup dönüş yaptığı süper ligde Türkiye şampiyonluğuna uzanmasına bir Anadolu takım taraftarı olarak bizlerde sevinmiştik!
İşte o takım şu sıralar taraftarının tribünleri doldurmamasının şokunu yaşıyor.
Onlarca nedenin yanında bardağı taşıran son damla Twente karşısında dramatik bir şekilde elenmek!
Bursa’daki maçta alınan 2-0 lık maçın rövanşında 1-0 öne geçtiği maçı 4-1 kaybetmenin yaşattığı travma sonrası artık her şey onlara anlamsız geliyor!
Tanıdık bir duygu değil mi?
Damdan düşenin halinden damdan düşen anlar.Aradan yıllar geçse de Gaziantepspor taraftarının 3-4 lük Fenerbahçe travmasını hala atamadığını düşünürsek işleri oldukça zor.
Gelelim maça…
Emrespor önündeki takım ile Bursaspor önündeki takım aynı takım desek bir bilmeyene; bizi döver,en azından söver belki de bıyık altından manyağa bak diye bıyık altından güler!
Yahu bu kadar mı değişken olunur?
Her neyse,
Deplasmanda son dakikalarda yediğimiz talihsiz golle 3 puanı kaçırırken kazanılan 1 puana üzülüyorsak birçok şeyi bir çırpıda izah edebiliyorsunuz demektir.
İbriciç bu takıma çok şey katıyor, bu kabul.Ama birileri O’na çenesini kapatmayı tembih etmeli.
Adamın her yanı sinir. Böyle devam ederse bir var bir yok olur ki.Hiç bir işimize de yaramaz.
Orhan Gülle için bir şeyler yazmak gerek diyordum.Hikmet Hoca dayanamadı kameralar önünde göndermeyi yaptı.
“75 de oyuna gireceksin,ilk kontra deparda şişeceksin!”
Hocaların kendi oyuncusunu kameralar önünde eleştirmesini sevmem ama Hikmet Hoca’nın bu serzenişine niye yalan söyleyeyim kızamadım.Duygularıma tercüman olduğu için mi başka bi şey mi çözemedim ya inşallah Orhan gerekli mesajı almıştır.
Güzel bir maç oldu.
Sonuçta deplasmanda alınan bir puan var.
Takımda giderek hissedilen bir huzur ortamı ilerisi için ümit veriyor…

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz