Çetin PEKMEZCİ

Çetin PEKMEZCİ

TRANSFER POLİTİKAMIZ YANLIŞ

Gaziantepspor sezonu dördüncü bitirip, Avrupa Arenası’na adını yazdırınca, başta Sayın Başkanımız olmak üzere, Tolunay hocam ve ekibinin, dolayısıylada futbolcularımızın ayakları yerden kesildi. Buna futboldan çok seyahat masraflarının karşılanmasına karşılık Yönetime, hocamıza ve futbolcularımıza nefes üfleyen, koltuk şişiren, hava pompalayanları da eklersek, takımda tatlı bir son bahar havası esmeye başladı. Oysa bu takımın Avrupa maçlarına başlamadan önce de bir santrafor, bir playmeker ve bir stopere ihtiyacı vardı. Sağ kanadımız ise ne sezon içerisinde nede Avrupa maçlarında yoktu. Avrupa’ya gidemeyişimizin nedeni olan ELYASA; sağ kulvarda sırıtırken,lige başlama sürecinde bir sağ kanat oyuncusu alınmayışı takım adına eksidir.

Süper lige geçen hafta Antalya da başladık. Geçen sezon kupa da ve lig de üç kez mağlup ettiğimiz Antalya'ya bu kez yenildik. Yenilginin önemi yok. Önemli olan takımın lig bitiminde bir SWOT ANALİZİ yapması gerekirdi. Artılarımız neler? Eksikliklerimiz neler? Artıları bir tarafa korsak, eksikliklerimizi tamamlamak için teknik kadrodan başlayarak, transfer komitesi olarak neler yaptık. Bunları tartışmadan Gaziantepspor’u değerlendirmek hatalı olur. Eksiklerimizi sezon açılışından önce tamamlamamız gerekirdi. Aceleci olmayalım derken, ihtiyacımız olanı alamadık. Atalarımızın deneyimlerinin aksine UCUZ ETTEN YAHNİ yapmaya çalıştık. Bu etler dişlerin arasında dağıldı. Altı transferden bir tek BİNYA ilk onbirde sahaya sürüldüğüne göre, Gaziantepspor altının, birini almış durumdadır. Altı futbolcu transfer edeceğimize, çok iyi, kalitesi tescilli bir sağ kanat, Hürriyet’in yerine bir orta saha ve Cenk'e alternatif bir santrafor olmak üzere toplam olarak ÜÇ FUTBOLCU ALINMIŞ OLSAYDI, bence bugün hem Avrupadaydık, hemde bu eksikliklerin giderilmesi için ARA TRANSFER DÖNEMİNİ bekliyor olmayacaktık. Orta alan da sıkıntı yaşarken, Murat Ceylan'ın Samsuna gönderilip, geri getirilmesi de işin cabası...

Köklerimiz Osmanlı.Osmanlı Padişahları 624 yıl süreçle tüm Dünyayı titrettiler. 4.Murat'tan sonra göreve gelen padişahlar ise Koskoca İmparatorluğu önce duraklattılar, sonrada tarihten silinmesine neden oldular. Bu süreç padişahların devletin idare edildiği TOPKAPI SARAYINA DALKAVUKLARIN ALINMASIYLA BAŞLADI. Doğru yada yanlış Padişahların her söylemine "İSABET BUYURDUNUZ HÜNKARIM" diyen dalkavuklar, Padişahların yerine gelenlerle bir olup, onlara da dalkavukluk yapmaya devam ettiler. Anlatabildim mi?

Hastalığı doğru teşhis edemezseniz; yapılan tedavi yanlış olur. Hasta da Dünya değiştirir. Daha ligin başındayız. Takımın eksiklerini doğru tespit edip, doğru çözümler üretemezsek, verilen emeklere yazık olur.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz