Gülşah SERT

Gülşah SERT

TERS GİDEN BİRŞEYLER VAR

Gaziantep bürokrasisinde görevden almalar, atamalar, tayinler hız kesmeden devam ediyor.

Benim kafamı şu aralar gelenlerden ziyade gidenler daha doğrusu gidenlerin ‘neden gönderildikleri’ kısmı karıştırıyor.

 

Önce Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci… Ardından Emniyet Müdürü Ali Gezer…

 

Ve şimdi de Vali Erdal Ata.

İlginç olan Vali Erdal Ata’nın başka bir il yerine merkeze alınmış olması.

Oysa çok büyük umutlarla gelmişti. O’nun gelmesiyle eğitimde Türkiye sıralamasının sonlarında yer alan Gaziantep’in çağ atlayacağı bile iddia edilmişti. Referans olarak da Vali Ata’nın daha önce görev yaptığı Zonguldak’ta gerçekleştirdiği çalışmalar gösterilmişti.

 

Hatta görev yaptığı süre içerisinde “Gaziantep için büyük şans” olarak addedildi.
Bu durumda ne oldu da Vali Ata merkeze alındı?
Birileriyle ters mi düştü yoksa Gaziantep’in son dönemlerde ulusal medyaya kötü olaylarla yansıması mı sorun yarattı? Yakında çıkar nasılsa kokusu… Bekleyelim ve görelim.

 

Gaziantep’te ‘gömlek değiştirilir gibi’ Emniyet Müdürü, Milli Eğitim Müdürü değiştirilir oldu. Buna bir de Vali eklenmiş oldu. Vali Ata da gidenler kervanına katıldı.


Bunu yapanlar bu kentte istikrarı, başarıyı, güveni ve huzuru bu şekilde sağlayacaklarını zannediyorlar sanırım.

 

Hele hele ki genel seçimlerin arifesinde…

 

Ortada gün gibi aşikâr olan bir şey var ki o da eskiden sık sık dillendirilen ortak aklın eskisi kadar iyi işlemediği, işletilemediği.

 

Ortada bu kadar sorun varken Gaziantep eğer ki mevcut gücüyle şu an var olan sorunlarını çözemiyorsa bunun aksini düşünmemiz mümkün değil.

 

Basit bir örnek vereyim… Havaalanındaki ILS sorunu.

 

Defalarca yazıldı, çizildi.

‘Bakan’lık gibi önemli bir mevkide görev yapmış bir ismin Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu, biri AK Parti Genel Başkan Yardımcılığı ve AK Parti sözcülüğünün ardından Başbakan Başdanışmanlığı yapmış 9 iktidar partisine mensup olmak üzere 12 milletvekiline sahip olan bir şehir düşünün.
Türkiye’nin gözbebeği, 6. büyük sanayi şehri. Önemli fuarlara, organizasyonlara dolayısıyla yurtiçinden ve yurtdışından ziyaretçilere ev sahipliği yapan bir şehir.

 

 

Müzeleri, Kültür Yolu, tarihi ve kültürel değerleriyle turizm kenti olmaya aday bir şehir. İnsanların günübirlik bile olsa turlarla kebap, baklava yemeye geldiği gastronomi şehri.

Aynı zamanda havalar hafif sisli ya da hafif karlı olduğunda bile uçakların inemediği, dış dünyayla tüm bağların koptuğu bir şehir.

 

Maazallah iyi ki Kars ya da Erzurum gibi 9 ay karla, kötü hava şartlarıyla boğuşan bir kent değiliz.

 

Öyle olsaydı ne olurdu düşünmek dahi istemiyorum.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz