Vedat DİRİ

Vedat DİRİ

TELEFON JOKERİ

Rakiplerimizin bizden önce oynamalarından doğan avantajı kullanmak adına hele hele aynı puandaki başka bir rakibimizle oynayacak olmamız maçı 6 hatta 9 puanlık bir maç haline getirmişti.
Bir avuç Anadolu kadınımız ve bir o kadarda geleceğimiz olan çocuklarımız vardı tribünde.
Hikmet karaman tv deki “kim bir milyon ister” yarışmasına nazire yaparcasına tüm joker haklarını 2. yarıya saklayarak ilk 45’i idare etmekteydi.
İstanbul takımı maçın başlarında etkili görünse de onların da “AHLARI GİTMİŞ VAHLARI KALMIŞ” bir görüntüleri vardı.
Yanılmıyorsam ilk etkili şutumuzu 28’de Harisle yaptık. İbricic ne hikmetse aldığı her topu rakibe veriyordu, hatta bir ara yanımda oturan Mustafa “Bunlar İbricic sponsorluğun da mı geldiler acaba “ diye nükte yapıyordu.
İkinci 45 başladığında içimde garip bir galibiyet inancı vardı nedense abdala malum olurmuş ya aynen o tarz.
Derken Taşkın kenara geldi Hikmet hoca onu Cenkle değiştirecekti ki Cenk karambolden topu İBB kalesine nişanladı. Taşkın’da tekrar kulübeye dönmek zorunda kaldı. Merakımı cezbeden şey neden sağ ve sol kanadımızda forvetlerimizin oynadığı sorusuydu. Haftalardır yazıyorum şu cenk acaba gerçek yerinde oynasa şeriattan taş mı düşer?
Sol açık oynamaz bu adam hocam bak ne zaman içeri girse golle burun buruna geliyor. Daha sevinmemiz bitmemişti ki bu sefer Kejoceviç kafayı topa koyduğunda top “istikamet ağlar” deyip ilerledi.
Bu sefer kenardaki Bülent korkmaz soyadına uygun bir davranışla 2 oyuncu birden sürdü sahaya.
Rahatladık falan derken elin oğlu geçti duran topun başına ayağıyla nişan aldı, barajımızı defansımızı ve Mahmutumuzu geçen top ağlarımızı buldu.
Eee dünya tat alma dünyası değilmiş dedik gene başladık hayıflanmaya, korkmazınkiler geliyor karamanınkiler koyun bulmaya çalışıyordu.
Mahmut öyle bir yerde öyle bir kurtarış yaptı ki karamanın koyununa gerek kalmadan oyunu bozdu.
Sonra bu haftanın klasiği yaşandı Cenk’i düşürdüler 18’de, Cenk beyaz noktaya gitti az ileriye.
Bir kaleciye baktı bir topa sonra vurdu tüm hışmıyla, ancak bu hafta kalecilerin haftasıydı İBBli kalecide penaltıyı çıkardı.
Ve devamında dualarla falan bitirdik maçı. 6 puanlık maç istediğimiz gibi bitti, galibiyet güzel şeydi.
Sahi unutmadan söyleyeyim Hikmet Karaman telefon jokerini bile kullanmadan müsabakayı bitirdi.
Oysa daha güzel futbol izlettirebilirdi.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz