Vedat DİRİ

Vedat DİRİ

Taklitler aslına övgüdür

Herkesin bildiği bir cümledir bu “taklit yapan aslında taklit ettiği kişiyi ya da olayı över”.
Çok şükür bizimde bir “Fatih Terim” taklidimiz var. Kötü oynayan bir futbol takımımız ve bu takımın başındaki kötü bir teknik heyet sorumlumuz var Elhamdurillah.
Daha bir hafta önce “yeniçeri” misali kazan kaldırıp “Paramuzu isterük” nidalarıyla maça çıkmama tehdidinde bulunan bu güzide arkadaşlarımız Galatasaray maçında kendilerine oynadıklarını Karabük karşısında ispat ettiler.
Futbolcularla kavgalı, basınla küskün ve hatta futbol federasyonuna bile kafa tutarcasına bir tavırla, futbol yönetilmez arkadaş. Efendim neymiş vidaları sıkıyormuş hocam, az kalmış bırakacakmış… vay efendim vay sanki aldığı parayı son kuruşuna kadar garibe gurebaya dağıtıyor da bırakırsa millet aç kalacak… Adama derler ki bırakırsan bırak hayret edilecek bir şey Allah Allah…
Bu şehrin en önemli markası ile bu kadar oynanmaz arkadaş, hemen yönetim bu olaya bir el atmalıdır. Parasını alamayan futbolcu el kaldırsın beyler? ve kimin parası bu kulüpte o da el kaldırsın?, biz ödeyelim. En ufak aksamada TFF’ye ve hatta CAS’a gidiyorsunuz peki biz kime gideceğiz bu oyuncular performans göstermiyor diye? Hadi cevap verin beyler…
Tek gerçek vardır o da GAZİANTEPSPOR dur. Taraftar bırakmadınız memlekette bir tek gençlik 27 onlarda da bardak taşmak üzere haklı olarak.
Ve Hikmet Karaman hocanın basına tavrına bakın;
Basın açıklamasını kerhen yapıyor ve kalkıp gidiyor haftalardır. Bu şehrin basın mensupları sorular soracaklar, bilgi alacaklar ama siz yürüyüp gidiyorsunuz. Hocam neden cevap vermiyorsunuz yayıncı kuruluş olmak mı lazım diye sorduğumda da “Sen ver cevap” deyip yürüyüp gidiyorsunuz… Böyle gidemezsiniz hocam, beğen beğenme bu şehrin etkili bir basını var ve siz böyle giderseniz GİDERSİNİZ. Belki de niyetiniz bu; hani şu “Prosinecki” gelmeden Kayseriyle görüştüğünüz ve gitmeye uğraştığınız gibi… Yalansa yalanlayın. Siz bizi kafanızdan sildiyseniz biz sizi yüreğimizden sileriz merak etmeyin.
Devre arası bekleniyormuş gelecek ve gidecek isimler varmış… Bunlar da şöyle imiş;
“Cenk ve Serdar Kurtuluş” Trabzon’a “Vittek, Sapara ve Barış” Gaziantepspor’a.
“Karcemarskas” Galatasaray veya Beşiktaş’a yerine oyuncu artı para…
Peki bunlar gelecekte ne olacak ki? Turgut Doğanla tesislerde tek kelime etmiyorsunuz, Sosa hoca beni istemiyor diyor ve dahi diğerleri bir sürü şey söylüyor. Demek ki neymiş çözüm oyuncu değişiminde değil sizin değişmenizde. Biz taklitten bıktık sayın Kızıl sizden ricam bize taklit yapmayan ASIL olan birini bulunuz lütfen. Başarısız da olsa “Eşki üşkü ama bizim bağın koruğu deriz”.
Not: Bu arada bütün yerel basın mensupları TRT ve DİGİTÜRK e başvurarak iş istediler Sayın Karaman. Artık sorularımıza cevap verirsiniz ulusalız ya.!!!

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz