Mustafa DOĞAN

Mustafa DOĞAN

Süper Lig'in amatör oyuncuları

Aslında başlık her şeyi ifade ediyor. Ruhsuz oyuncular, oynatamayan hoca ve yine üzülen taraftar.

İstikrarsızlık konusunda sanırım Gaziantepspor’dan iyisi yoktur. Son 10 hafta da 6 yenilgi, 3 beraberlik, 1 galibiyet alan Gaziantepspor, Sivasspor maçında tam anlamıyla rezalet bir görüntü sergiledi. Trabzon maçındaki kötü gidişatını, kümeye oynayan Sivas karşısında da sürdüren Gaziantepspor ligin altına doğru düşüşünü sürdürüyor.

 

Maç boyunca az sayıda olmalarına rağmen desteğini 90 dakika boyunca sürdüren ve  Mutlu hoca aleyhine tezahüratta bulunan taraftar oynan oyun ve futbolcuların isteksizliğine isyan etti. O kadar taraftarın desteğine mi yazık, yoksa oynamayan Gaziantepspor’a mı?

 

Bu takım ne zaman oynayacak Mutlu hoca. Lig bitiyor, gidişat kötü, kümeye mi yolluyorsun takımı? Taraftar diyorsunuz, adamlar her maça geliyorlar. Tamam belki Gaziantep’te maça yoğun katılım olmuyor ama destekleyen gruplar var. Hem de maç boyunca susmayan gruplar. Tıka basa dolu bir tribün yok ama fedakar insanlar var. Bunların hakkını nasıl ödeyecek bu takım. Profesyonellik birazda azim, hırs, iyi oyun gerektirir.

 

Benim gözümde Karcemarskas dışında bütün oyuncular Amatör Lig’de oynayan futbolculardan farksız. Bu kadar vasat bir oyun olur mu? Takımda gol atacak oyuncu yok, pres yapıp takımı hırslandıracak kimse yok. En önemlisi de takımda ruh yok be Mutlu hoca.

 

Büyük takımları yenip havaya girmekle ligde kalınmıyor. Galatasaray maçında oynan oyundan eser yok. O maçtan sonra takımın oynadığını gören yok. Ne yani lig sadece büyük takımlardan ibaret mi. Tek onlara karşı mı iyi oynanacak, hırs yapılacak. Korkarım bu gidişat takımı yine ateş hattına atacak gibi. Taraftar her yıl kümede kalma savaşı vermesini istemiyor bu takımın. Üst sıralara oynayan, Avrupa şansı kovalayan hatta şampiyonluk için yarışan bir takım istiyor.

 

Çok şey değil bunlar. İlla yıldız oyuncuların olmasına gerek yok. Çok uzaklarda aramayın örneği; İngiltere Premier Lig'de Leicester City’i örnek alabilirsin. Sezon başında kümede kalma mücadelesi vermesi beklenen Leicester City, dev bütçeli takımları geçerek şampiyonluğa koşuyor. Demek ki bizde yapabiliriz.

 

Bu takım Gazi bir kenti temsil ediyor. Ya adam gibi oynayın yada çekin gidin!

 

Gaziantepspor hepimizin, hepimiz Gaziantepspor’uz.  

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz