Vedat DİRİ

Vedat DİRİ

SONRADAN GURME

Gurme ; "lezzeti keşfetmiş, damak tadına sahip kişi" demek. Ayrıca, "yemesini bilen" anlamına da geliyor.

Haliyle bu tanım Gazikentimize çok yakışır.  Zira dünyada mutfağı ile anılan tek KENTtir Gaziantep.

İşin enteresan tarafı da gelen yer bu şehirde giden yer… Bir tek restoranlarımız değil, balkonlarımız, mutfaklarımız da birer lezzet üreticisidir.

Son dönemde buna birde GAZİANTEPSPOR eklendi. Gelen futbolcuyu yiyor giden hoca eşlik ediyor.

Oysa biz mutfağımızın manşetlerini hatırlıyoruz futbol sayfalarında. Mesela 5-0 lık bir Fenerbahçe galibiyeti sonrası ulusal bir gazetemizin “masada beslediler sahada beşlediler” manşetini hatırlıyorum.

Bugün geldiğimiz nokta ise çok farklı; takımımız zor günler geçirirken “PARA” için gelenler aynı takımı bir sene sonra aldıkları yerde bırakıp gene “PARA” için gittiler.

“SONRADAN GÖRME” Gibi…

Doğal olarak buraya başka bir takımın başında geldiklerinde “ELEŞTİRİLDİ VE PROTESTO” edildiler.

Haklıyı haksızı kapalı kapılar ardındaki görüşmeler biliyor ama taraftar kendisini yüz üstü bırakanları hiç sevmiyor.

“Bana Bursaspor gibi bir takım vermediler ki şampiyon yapayım diyen o nadide usta(?) 3 haftada aldığı şampiyon sıfatlı takımın kondisyonunu aynen bizim takımda olduğu gibi bitirmeye yaklaşmış.

Bursaspor’un 70 den sonra nasıl çöktü gördün mü diye sordum maç içinde yanımda oturan duayen abim sevgili” Hayri Özkeçeci”ye. Şöyle baktı yüzüme nasılda 3 hafta önceki Gaziantepspor’a değil mi diye lafı yapıştırdı.

Bülent Uygun’u pek tasvip etmediğimi ama onu yargılamak için ön yargıya gerek olmadığını bekleyip icraatlarını görmemiz gerektiğini yazmıştım ilk maçta.

Hala aynı fikirdeyim gel gelelim Bülent hoca uzunnnnn yıllardır unuttuğumuz takım- şehir birleşmesini sağlamaya çalışarak başladı işe, sonra dedi ki bu takıma acil kondisyon yükleyin ve son olarak ta futbolculara özgüven aşılayıp dayanışmayı öğretmiş görünüyor…

Alınan puanlar tabi ki çok önemli ama daha önemlisi birlik olabilmek. O da biliyor buranın kendisinin yaşadığı kötü günlerin bitmesi için en büyük araç olduğunu.

“Vizyonda” olmak içinde “televizyonda” olmak içinde başarı gerektiğini ve hakikaten bu şehrin başarıyı da hakkettiğin çok iyi biliyor.

İşte sanki o yüzden kendi şehrinin takımı gibi davranıyor takıma, en azından şimdilik.

Umarım değişmez ve umarım takımımız hakkettiği yeri bir an önce bulur.

 Hocama bir sözüm var;

Bu şehir kendine iyilik edeni de kötülük edeni de asla unutmaz, gördünüz işte Hikmet Karaman’ın yaşadığı tepkiyi o yüzden bize bir adım gelirseniz biz size yüz adım geliriz hem de koşa koşa.

Basın toplantısın da kestane şekerini dağıttıktan sonra ama “baklava can’dır” sözünüz sizin hem kinayeli kişiliğinizi açıklıyor hem de bizi benimsediğinizi gösteriyor.

Sanki bir GURME gibisiniz umarım siz de bazıları gibi SONRA dan GURME olarak bu şehri terk edip protesto yaşamazsınız bir gün. Herşey sizin elinizde…

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz