Yalçın Bozdemir

Yalçın Bozdemir

Siz insanlığa ihanetsiniz

Hiç istemezdim böyle bir yazı yazmayı.

Keşke beni, böyle bir konu üzerine yazmaya iten nedenler olmasaydı da, ben de bunları yazmak zorunda kalmasaydım.

Keşke o küçük canlar art arda göçüp gitmeseydi.

Onların hayalleri, umutları yarım kalmasaydı. 

Onlar keşke yine koşup oynasaydı. Hiç korkmadan, kötülüğü bilmeden hayatlarına devam etselerdi.

Ama olmadı....

Küçük canlarımızı, kötülüğün ne olduğunu bilmeyen yavrularımızı bizden çok acı bir şekilde aldılar. Küçük hayatlarını bitirdiler. Hiç acıma duygusu olmayan, ruh sağlığı bozuk, insanlıktan nasibini almamış adiler insafsızca yavrularımıza kıydılar.

Ailelerinden can aldılar, insanlığa ihanet ettiler. Bir sürü insanın yaşama sevincini kaybetmesine neden oldular. Onlar insanlığın yüz karası!

Yaptıkları yanlarına kalmamalı. Bu tür olayların bir daha yaşanmaması için üzeri hemen kapatılmamalı. Çocuklara zarar veren, onları kullanmaya çalışan bütün pislikler en ağır biçimde cezalandırılmalı. Yavrularımızı, evlatlarımızı, canımızın parçalarını bizden alan vicdansızların yaşama sevinci olmamalı. Onları en ağır şekilde cezalandırmalıyız.

Biz onları en ağır şekilde cezalandırmalıyız ki, evlatlarımız, yavrularımız daha huzurlu ve daha güvenli bir ortamda yaşayabilsinler. Onlara verilmiş olan güzel hayatlarının tadını hiç bir kötülük olmadan çıkarabilsinler. Evinde, mahallesinde, kısacası dünyanın her yerinde hiç bir baskı ve korku hissetmeden yaşayabilsinler.

Bütün bunların olabilmesi için artık somut adımların atılması gerekiyor. Benim kendi şahsım ve insanlarımızın bu tür olaylara karşı istediğimiz yaptırım çok belli.

Bu suçu işleyen insanların en ağır şekilde cezalandırılması.

Nasıl cezalar alır bu caniler bilmiyorum ama, yeter ki bu tür olaylar bir daha hiç kimsenin başına gelmesin, ve bu tür olaylar yaşanırsa, suçlu cezasını en ağır şekilde çeksin.

Bizim tek isteğimiz bu.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz