Çetin PEKMEZCİ

Çetin PEKMEZCİ

SİYAH BULUTLAR VE UMUTLAR

Sayın Başkan İbrahim KIZIL:2005–2006 Sezonunun ortasında 23.01.2006 tarihinde başkanlığı devir aldı. İlk üç seneyi sadece kümede kalmak için mücadele vererek geçirdi. İki sezon üst üste ligde kalmayı son maça bıraktı. Birinde Malatya'dan, diğerinde Konyalı Nurullah Sağlam'dan alarak ligde kalmayı başarmıştı. İlerleyen sezonlarda Nurullah hocayla oynadık. Ligde ayağa en iyi top yapan takım unvanını aldık. Yönetimin futbol dışı kararları Nurullah hoca ile örtüşmedi. Mesut Bakkal hocayı göreve getirdik. Veresiye vermemekle ısrar etti. Yollar ayrıldı. Yerine Coucerio'yu getirdik. Koçero da, halefinin mirasını uzun müddet kullandı. Gaziantepspor’a sıkıntı yaşatmadı. Takımı 42 puana kadar yükseltti. Her iyi şeyin sonu olduğu gibi Koçero ile de yolları ayırdık. Tolunay Kafkas'ı göreve getirdik. Geride bıraktığımız 2010-2011 sezonun da hocamız başarı göstererek Gaziantepspor’u lig dördüncüsü yaparak tam on yıl aradan sonra Gaziantepspor’u Avrupa'ya taşımayı başardı.
Elbette bu başarı da sadece Tolunay hocanın payı yoktu. Hocanın elini güçlendiren yönetimin ve Barkan'ın payı büyüktü. Çünkü takıma Popov, Hürriyet, Wagner Ve Cenk Tosun transferi yapılarak hocanın eli güçlendirilmişti.
Şimdi hayattan bir örnekleme yapmak istiyorum. Evinizdeki eşiniz hünerli ise: Mutfak için yaptığınız her alış verişi LEZZETE dönüştürür. Beceriksiz ise: Sofranıza hazırladığı yemek sizi kusturur. Evinizden nefret ettirir. Buradan hareketle Tolunay hoca kendisine alınan malzemeyi iyi kullandı. Gaziantepspor’u ilk dörde sokmayı başardı. Gerek yönetim, gerekse de Tolunay hoca havaya girmemiş olsaydı: Gaziantepspor’un Şampiyonlar Ligine gitmesi hiçten bile değildi. Havaya girmemiz bu derece de kalmamıza neden olmuştu. Lig bitimi, Avrupa Ön Eleme maçları öncesi bir değerlendirme yapmıştım.
Aynen şu tespitleri yapmıştım. Cenk'i, eşleyecek, yedek olacak ve topu ilerde tutacak bir santrafor, HÜRRİYET alınamadığı için iki orta saha ve çok iyi bir stoper olmak üzere 4(dört)futbolcu ile takviye şart demiştim. Bu tespitimiz dikkate alınmadı. Avrupa yollarında lastik patladı.
Yeni sezona da patlak lastikle başladık. Dört hafta yol alabildik. Tolunay hocam bu sezon hiç maç kazanamadan takımı delikanlı gibi bıraktı. Yerine oda arkadaşı Abdullah hoca geldi. Göreve geldiğinde, Gaziantepspor da sorunların olduğunu biliyordum. Fakat “sorunlar düşündüğümden de büyükmüş” dedi. Fakat her ne hikmetse ne Tolunay hoca nede Abdullah hoca bu sorunları açmıyor. Sorunlar sadece maçlarda ve antrenmanlarda patlıyor. Sonrada basına malzeme oluyor.
Gaziantepspor bu hafta sonu çıktığı İstanbul B.Şehir deplasmanından tam üç gol birden yiyerek ligin dibine demir attı. Devre arasına kadar transfer olmadığına göre hocamız elindeki bu kadroyla devre arsına kadar ne kadar puan toplayabilirse toplamaya çalışacak...
Sayın KIZIL’IN mehter marşı temposuna ve kararsızlığına Abdullah hocamızın acemiliği de eklenince, eldeki malzemeden kaliteli bir öğün beklemek, taraftarlar ve camia için hayal. Takımın etrafında kara bulutlar dolaşıyor. Sayın Başkanımız bu sezonu da gözden çıkardı. Macera arıyor. İnşallah bu bulutlardan aydınlığa salimen ulaşırız... Başkanım, hem kendine, hem de Gaziantepspor’a yazık ediyorsun...
Gelelim Bank Asya Temsilcimiz B. Şehir'e: Geçen sezon Süper Lige çıkma yolunda Play-Off oynayan takımız bu sezon beklentilerin gerinde kaldı. Son üç haftadır üst üste aldığı mağlubiyetler Erol Azgın ve ekibini tartışmaya açtı. Oysa Erol hoca bu takımı, düşme çizgisinden alıp, şampiyonluk havasına sokmuş, play-off a kalmıştı. Erol hoca'yı ve ekibi geçen sene 19 Mayıs ta oynanan ORDU MAÇI sonrası göndermeye kalksalardı itiraz ETMEZDİM. Çünkü ödevine çalışmadığını düşünüyorum. Ama bu sezon birkaç maç kayıp edildi gerekçe gösterilerek yol ayrımına gelinmesini doğru bulmuyorum. Buca maçı öncesi Erol hoca olgun ve kararlı bir hoca gibi davranıp, yönetimin ve takımın önünü açmıştır. Sözleşmesi karşılıklı fesih edilerek yerine Bünyamin SÜRAL göreve getirilmiştir. Bünyamin hoca ilk kez başında çıktığı maçta 2-1 kazanarak görevine galibiyetle başlamıştır. Kendisini kutluyorum. Başarılar diliyorum...
Gaziantep'in iki tane profesyonel takımı vardır. Fakat birçok başarılı teknik adamı vardır. Bu hocalarımız asla birbirinin yerine göreve gelmeyi düşünmemelidirler. Dayanışma sergilemeleri gerekir. Ben Bünyamin hocamı GAZİANTEPSPOR’UN başında görmek isterim. Aslında bunu hak etmişti. Görev verildiğinde, başında kaldığı dört haftanın üçünü galibiyetle kapamış, dördüncü maçı ise kendi elinde olmayan nedenler kayıp etmişti... (Hatırlayınız)
EROL HOCAMIZIN büyük emekleri oldu. Her hoca gibi yanlışları oldu. Ama hiç şüphe yok ki, Büyükşehir Belediyespor, EROL AZGINLA, MARKA oldu. Teşekkürler Erol hocam. Hoşgeldin BÜNYAMİN

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz