Hüseyin KÜPELİ

Hüseyin KÜPELİ

SIRADIŞI BİR PROFİL

Sayın Vali Davut Gül Gazi şehre adım atar atmaz, halkın valisi olacağını sadece söylemiyle değil, uygulamalarıyla da gösterdi, hakkını vermek gerekir doğrusu.

Daha makama oturmadan, soluklanmadan, icraata başladı. Sabah namazını Kale altında kıldıktan sonra çay ocağında, Ahmet amcayla, Mehmet dayıyla çayını yudumladı. Kalktı, esnafın hatırını sordu, vatandaşla görüştü. En ücradaki Sınır Karakolumuzdaki askerlerin karavanasından yemek yedi. Valilik’te İl protokolü ile kısa bir tanışma faslında, mesajlarını çok net verdi. Kurallarını koydu, vatandaşla arasındaki sınırları kaldırdı.

Geldiği gün yazımda, “Sayın Valim, şöyle bir Demokrasi Meydanı’na inip, Maarife doğru yürüyün” demiştim ama o bırakın Maarifi daha da uzaklardan başlayıp, şehir merkezine sonra giriş yaptı, hakkını vermek gerek.

Gidiş ve gelişlerinde, trafik kurallarını ihlal etmedi, kendisine bir geçiş üstünlüğü sağlanmasına izin vermedi. Öğle yemeğini, eşiyle birlikte Valilik Yemekhanesi’nden, sıraya girerek aldı. Akşam yemeğini de Huzurevindeki yaşlılarla yedi. Yeni yapılan Abdulkadir Yüksel Devlet Hastanesi’ne gittiğinde bahçe işleri yapan işçilerin, toprak kokan elini sıktı ve “buranın kahramanı sizlersiniz” diye twet attı.

Kabul edelim ki, böyle bir Vali profili her şehre nasip olmaz. Eminim benim gibi sizlerde, Gaziantep’in şanslı olduğunu düşünüyordur.

Gaziantep’in kaldırımlarında 500 binden fazla Suriyeli yürüyor. Kaldı ki, bu şehir yıllarca göç almış bir şehir. Bu sokakların barışık olmaya ihtiyacı olduğu gibi, böyle bir mecburiyeti de var artık. Dolayısıyla Gaziantep’te sokaktaki insanların, devletin Valisi’ni sürekli görmeye daha fazla ihtiyacı var. Böyle bir profil bu açıdan da çok önemli.

Gaziantep’in bir Sivas olmadığını söylemeye çalışmıştım ama görülüyor ki Sayın Valimiz, daha gelmeden Gazianteple ilgili dersine fazlasıyla çalışmış. Bütün kurum müdürlerine basının önünde, net cümleler kullanarak, “millete kesintisiz hizmet sunun” dedi.

Umuyorum ve artık inanıyorum ki, bu uygulamaları sık sık göreceğiz.

Bize sadece, uygulamaları takip etmek düşecek.

Unutmadan söyleyeyim; Vali bey, Gaziantepspor-Manisaspor maçına gitti ve bu gidiş, takım küme düştükten sonra, bir Vali’nin Gaziantepspor’u desteklemek üzere gittiği ilk maç oldu. Çok da iyi etti Sayın Vali, Gaziantepspor için kalbi atan insanların yüreğine umut kıvılcımları ekti. Umarım devamı gelir, umarım kombinesini sezon sonuna kadar her maçta kullanır. Ve bu kulüp için daha fazlasını yapar. Çünkü şehirde, kendisinden böyle bir beklenti var.

Hep böyle kalın Sayın Valim, başarılar…

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz