Gülşah SERT

Gülşah SERT

ŞİKAYET VAR

Gaziantep Emniyet Müdürlüğüne acil çağrımdır!

Rica ediyorum hatta yalvarıyorum… Lütfen trafik denetimlerinizi arttırın.
En azından sabah okul ve işe gidiş saatlerinde…
Akşamları da iş çıkış saatlerinde.
Hepsi bu.
Çok şey mi istiyoruz?
Asli görevlerinizden olan trafik denetimlerinizi arttırarak hem o saatlerde tıkanan trafiği rahatlatacak hem de o saatlerdeki keşmekeşte insanların ‘çıldırmalarına’ engel olacaksınız.
Üstüne bir de vatandaşın hayır duasını alacaksınız.
Daha ne olsun.


ELÇİYE ZEVAL OLMAZ

Ulaşım en çok şikâyet edilen, en çok yakınılan sorunlardan biri.
Vatandaşların şikâyetlerini bugüne kadar defalarca gündeme getirdik… Yazdık… Çizdik.
Bir de şoförlerin sesine, isyanına kulak verelim dedik.


Malum her sabah işe gelmek için otobüse biniyoruz… E haliyle sorun bizim de sorunumuz. Serbest kart sahibi olmamız şoförlerin de dikkatini çekiyor olacak ki ‘Abla gazeteci misin’ diye soruyor ardından da ‘bizim sorunlarımızı yazmıyorsunuz’ serzenişinde bulunuyorlar.
Daha önce sürekli olarak halk otobüsleri ve dolmuşların ‘dakika’ mevzusundan dolayı trafikte terör estirdiğinden bahsederdik. Şoförler belli dakikalarda belli durakları geçemezse ceza alıyor, dakikaya yetişmek için gaza bassa polisten ceza yiyordu ve bu arada bir de yolcu alıp para kazanması gerekiyordu.


Şimdi ise bu şikâyetlerin muhatabı değişti. Bugünlerde halk otobüsleri şoförleri tramvayla ve belediye otobüsleriyle rekabet edemediklerinden ve dolayısıyla da yolcu olmamasından dert yanıyorlar. Üstelik bu nedenle akşam saatlerinde bazı arkadaşlarının hattına çıkamadığını söylüyorlar.


Bu durumda hem halk otobüsü şoförleri mağdur oluyor hem de özellikle de kışın şu günlerinde duraklarda boş yere vasıta bekleyen vatandaş…


AHMET ÜMİT’E TEŞEKKÜRÜ DAHİ ÇOK GÖRÜYORUZ

Ahmet Ümit... Gaziantep’in bağrından çıkmış önemli bir yazar.
Kitapları yalnızca ülkemizde değil tüm dünyada yüz binlerce satılıyor.
Gaziantepli, Gaziantepliliğinden ve şehrinin kültüründen hiç ödün vermiyor, kökleri ile bağlarını hiç koparmıyor.

Dışarıda Gaziantepli diye sorulunda akla gelen ilk 3 isim arasında yer alıyor.
Gaziantep’in isminin marka olmasında çok önemli katkıları var.
Gaziantep’in sadece sanayi değil kültür ve sanat kenti olması için bu kadar emek veren bu kadar mücadele eden başka bir isim daha yok. (Tahir Tekin Öztan’ı hariç tutuyorum)
Gaziantep’in kültür elçiliği misyonunu üstleniyor. Festivaller, kitap fuarları düzenliyor… Destek oluyor. Üstelik kimseden bir beklentisi de yok. “Gaziantep’e vefa borcumu ödüyorum” diyor ancak yine de kimseye yaranamıyor.


Açıkçası hal böyle olunca aklıma tek bir şey geliyor.
Şayet sürekli sürekli “Gaziantep’in menfaatleri şöyle”, “Gaziantep’in menfaatleri böyle” diye ahkâm kesildiği halde Gaziantep’in menfaatleri için kendini paralayan birine sahip çıkmıyorsanız kusura bakmayın ama ‘Gaziantep’in menfaatleri sizin umurunuzda bile değil’ derim.
Üstüne bir de ‘Ahmet Ümit’in isminin ön plana çıkmasından rahatsız oluyorsunuz’ derim.
Zira görünen köy kılavuz istemez.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz