Çetin PEKMEZCİ

Çetin PEKMEZCİ

SAYILARIN NAMUSU

Yeni sezona kötü bir giriş yapan Gaziantep spor için ilk dört haftanın iyi geçtiği söylenemez. Kadro kısıtlılığına,sakat ve cezalıların da eklenmesi bir takımın ve hocasının işini zorlaştırır.Geçen hafta İstanbul da alınan farklı yenilgi Cumartesi akşamı kafalarda acaba sorusunu canlandırmıştı.
İsminin büyüklüğüne rağmen yaşadığı sıkıntılarla boğuşan Beşiktaş takımı Samet Hocanın toparlayıcı kişiliğinde yeni sezona iyi başlamış ve iyi sayılacak neticeler de almıştı.
Karşılaşma öncesi durum böyleydi.Başarılı olan takım bozulmaz dan hareketle Samet hoca Elazığ kadrosunun aynı sini sahaya sürdü.Hikmet hocam ise Kasım paşa kadrosundan Serdar'ı yedeğe çekip yerine HARİS'İ ,Cenk'in arkasına ,Sağ kanatta ise maçın başında sağ beke çekip önüne Serdar'ı yerleştirmeyi tercih etmişti.
Solda:Şenol-Turgut, Sağda Ekrem-Serdar, Ön Liberoda:Bekir-Yasin ve ilerde Haris-Cenk
Karşılaşma başladığında tribünlerde endişe vardı.Gaziantep oyuna tutuk başladı.Tersine Beşiktaş tempolu ve istekli başladı.İlk çeyrek saat tamamlanmadan Olcay ile 1-0 öne geçti.Golün morali ile tempoyu artırdı.Bekir'in gününde olmaması,Ekrem'in yerini yadırgaması ve Turgut'un hücumlarda geriye dönmemesi;Beşiktaş'ın iştahını kabarttı.Almeda ile iki net pozisyon buldular.Fakat gollü bulamadılar.
İlk yarıda Gaziantep adına akıllarda kalan tak pozisyonu Ekrem harcadı.Devre Beşiktaş'ın baskılı oyunu altında 1-0 bitti.
İlk yarı Gaziantep Spor topu ileriye taşıyamadı.Rakip sahaya çabuk gidemedi.Beşiktaş savunmasının,ileriye top taşımasına engel olamadı.Ortada Bekir,Sağ bekte Ekrem aksadı.
Hikmet hoca,devre arasında rakibin zaaflarını ve kendi eksikliklerini çok iyi tespit etmişti.İkinci yarıya Bekir'in Yerine SOSA'YI alarak başladı.Takımı hareketlendirdi.Holosko'nun kaçırdığı gol maçın kırılma anı oldu.Sosa,skoru eşitleyen golü attı.1-1. Gol moraldir.Roller değişti üzerimizdeki baskı dağıldı.Topu ileri taşımaya ve ilerde çoğalmaya başladık.Aksayan sağ kanadımızın zaafına Binya-Kecojevic uyumsuzluğu da eklenince ,konuk ekip beklemediği bir anda Almeda ile öne geçti.2-1.Bu gol bile moralleri bozmadı.Baskılı oyunumuz,artarak devam etti.SİVOK'UN yaptığı sımaçı anında yakalayan Yunus Yıldırım,PENALTI noktasını gösterdi.CENK,kaleciyi ters köşeye yatırarak skoru yeniden eşitledi.2-2.
Bu gol sahada futbolcuları, kenarda hocaları ve tribünlerde taraftarları coşkulandırdı. Galibiyeti kovalayan taraf olduk. Turgut-Muhammet ve Yasin-Orhan satrancı Beşiktaş'ın gardını düşürdü.
Takıma yeni katılan ve henüz hazır olmayan Haris'in Fernandes'i kıskandıran pasında ORHAN:Liglerde ender görülen şık bir golle takımını 3-2 üstünlüğe taşıyan golü attı.Başlangıçta zorlandığı maçı 3-2 kazandı.
Hikmet hoca:İkinci yarıdaki saha dizilişini ve oyuncu tercihini:Maça başlamadan önce ,takım sahaya çıkarken yapabilmiş olsaydı;İlk devre yaşadığımız sıkıntılı dakikaları yaşamaya bilirdik.Bu maç gösteriyor ki.Karşılaşmayı isimler değil:Koşan,mücadele eden ve daha çok isteyen taraf kazanıyor.
Yazımızın başlığı sayılardı.Rakip kaleye bir fazla gol atan Gaziantep Spor, Beşiktaş'ı 3-2 yenerek maçı kazandı.Üç rakamı,ikiden büyük ve bir fazla...

Ben,mahallemizde yapılan muhtarlık seçiminde ;seçmenlerin 823 oyunu aldım.Fakat muhtarlığı 437 oy alan adaya verdiler.Yani resmi kurumlara göre:437 rakamı,823'ten büyük... Kazanmak yetmiyor... Beşiktaş'ı yendik mutluyuz.Fakat takım olarak eksiklerimiz çok.Maçta yediğimiz iki gole bakınız.Ayni kanattan ve Binya-Kecojevic arasından goller yedik.Topu ileri taşımakta sıkıntılar var.Orta saha görevini istenen şekilde yapamıyor.Lig uzun bir maraton.Ara transfer dönemine kadar temkinli ve sabırlı olmak gerekir.

Galibiyet camiamıza hayırlı olsun.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz