Güven SERT

Güven SERT

ŞANSIN HİKMETİ VE KARAMAN'IN KOYUNU

Sivasspor’u bir kırmızı kart, iki tesadüf golü ve sezon başından beridir nihayet yanımıza gelmeye tenezzül eden şansımızın yardımıyla 2-1 yendik.
Tedbili mekanda ferahlık vardır’ demişler. Biz bu sözün ardına takılıp, belki “Tedbili hoca”da da ferahlık vardır umuduyla, hocaları üçledik.
Sivas maçı öncesi Hikmet’li olmasını umduğumuz bir değişiklikle ve “Bakalım Karaman’ın koyununun sonra çıkacak oyunu nedir” umuduyla çıktık sahaya.
İlk yarı eski tas eski hamamdı. Sivas “madem hamam eski, ben de bi kese atıvereyim size” deyip, bir tane salladı. Eli de ağırmış mübareğin, düşünceleri ile çıktık ikinci yarıya.
İkinci yarı gördük ki Karaman’ın koyununun sonra çıkan oyunu da, Hikmet’in kerrakesi de ŞANSmış.
Olsa da olur, olmasada türü bir kırmızı kart... Rakibin kendi kalesine vurduğu mükemmel bir ters kafa ve yine rakip kalecinin ‘yaz demedim, kış demedim yumurtladım’ türküsü...
Yine de güzel olan şey en azından ikinci yarıda takımın kazanmak için oynuyor olmasıydı. Zaten taraftar da bu yüzden müthiş bir destek verdi. Kötü de oynasa kazanmak isteyen bir ekip görmek bile heyecanladırmaya yetti taraftarı. Ve şekli ne olursa olsun kazanmak güzeldi.
Karaman’ın devraldığı takımın neredeyse yarısı eksik. İnanç, motivasyon, istek ve kondisyon desen sıfırın altında. Buna rağmen birkaç gün içerisinde takımı toparlayıp 3 puan alacak inançla sahaya sürebilmek az iş değil. Üstelik de şans faktörü sanki yanımıza yanaşmış gibi. Umarım iki cilve yapıp terketmez bizi. Çünkü şu anda iyi oyun kadar iyi şansa da ihtiyacımız var. Neticede Hikmet’i de olsa, koyunu ve oyunu da olsa Karaman sihirbaz değil.
Yapabileceği en iyi şey bu sezonu başımız dik tamamlamamızı sağlayıp, gelecek sezona hazırlanmak. Bu sezon ilk 8 gelirse öper başımıza koyarız. Bu kadar da avans veriyoruz. Daha ne yapalım değil mi?..

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz