Hüseyin KÜPELİ

Hüseyin KÜPELİ

Sandık istikrarsızlığı!

Her yıl seçim gören vatandaş biraz usandı galiba seçimlerden!.. Sokaktaki vatandaş, sokakta gezen adaylara eskisi kadar ilgi göstermiyor, elini sıkmak için can atmıyor hatta ve hatta “önünü keseyim de derdimi anlatayım” bile demiyor!

Vatandaş dertleriyle baş başa!..

İşçi akşam evine ekmek götürebilmek için “bugünde işten atılmayım” deyip, yarın ne olacağını düşünüyor. Çiftçi “Bu yıl da emeğimin karşılığını alamadım, seneye iyi olacakmı” diyor, esnaf nasıl ayakta kalacağını, memur da ay sonunu merak edip duruyor!

Peki vatandaş, siyasilere neden ilgi göstermiyor?

Sebebi çok açık ve net… Vatandaş seçimlerden usandı ve siyasileri artık bu ülkenin geleceği için “umut” olarak görmekten vazgeçti!

Düşünsenize her yıl en az 1 defa sandık başına gidiliyor bu ülkede!.. Seçim hazırlıkları en az 3 ay önceden başladığına göre, aylar, haftalar seçim propagandalarıyla geçiyor.

Seçim bittikten sonra herkes kendi yoluna, vatandaş ise dertleriyle baş başa!..

O kadar çok seçim yapıyoruz ki, ülke olarak seçim konuşmaktan, birbirimize hal-hatır sormayı bile unuttuk neredeyse!..

Biliyoruz ki, 24 Haziran seçimi son olmayacak!.. Seneye de yerel seçimlere odaklanacağız!.. Milletvekillerinin yerini bu defa belediye başkan adayları alacak ve bu durum böyle devam edip gidecek.

Gaziantep geneline baktığımızda, aslında vatandaş kadar siyasiler de bıkmış durumda, hallerinden pek de memnun değiller sanki!..

Sanki vatandaşla görüşmeye zorla gidiyorlar, arkalarından birileri kendileri ittirmiş gibi!..

Her seçimde olduğu gibi, seçilebilecek yerdekiler, kendilerini garanti gördüğü için rehavet içerisinde, garanti görmeyenler ise “ben niye elimi cebime atayım, öbür arkadaşlar versin” deyip işin içinden çıkıyor.

Böyle bir ikilem içerisinde 24 Haziran’a hazırlanıyoruz. Umut ediyoruz ki bu ülkeye “sandık istikrarı” gelir ve biz sadece olağan takvim günlerinde sandığa gideriz. En azından seçmen de, seçimlere göre kendini hazırlar. Böylece her yıl karşısında politikacı görmek zorunda kalmaz!..

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz