M. Ulaş İNBAŞI

M. Ulaş İNBAŞI

SALON KEYFİ

Salon keyfi deyince hemen aklınıza L-koltuğa ayaklarınızı uzatıp patlamış mısır eşliğinde film ya da maç gelmesin. 

Hafta sonunda Royal Halı Gaziantep ve Şahinbey Belediyespor, salon keyfi yaşattılar.
Keyif cumartesi günü Royal Halı Gaziantep ile başladı.
Mağlubiyet serisini Trabzonspor maçı ile bitirmek isteyen Royal Halı Gaziantep, oyuna da hırslı başladı.

Mor-sarılılar, bir ara geriye düşse de oyunun liderliğini üstlenen Calloway ile sazı eline aldı.
Royal Halı Gaziantep, Stevic’in yokluğunda özellikle savunmada pota altında sıkıntılar yaşasa da maçı forse etmeyi başardı.
Mor-sarılılar, pota altındaki eksikliği, hızlı hücum, dış şut yüzdesi ve baskılı savunmayla telafi ederken, istatistikleriyle Calloway maçın adamı oldu.


Calloway, Higgins ve Harris skor yükünü üstlenirken, maçın istatistiklere yansımayan adamı Lorbek idi. Sakatlıktan yeni dönen Sloven forvet istediği şut yüzdesini bulamasa da savunma performansı derslikti. Maç boyunca 1 numaradan 4 numaraya kadar her pozisyonu savunan Lorbek, maçın gizli kahramanı oldu.


Royal Halı Gaziantep önemli bir galibiyet aldı ama kırılgan anlarda, oyunu tutmakta zorlanıyorlar. Geçen hafta Daçka maçında maçın kırılma anında oyunu kendi lehlerine çevirememişlerdi. Trabzon maçında da son periyot oldukça sıkıntılı geçebilirdi. Trabzonspor’un kötü yüzdeyle faul atması, Royal Halı Gaziantep’i olası bir sıkıntıdan kurtardı.


Unutmadan eklemek gerekli. Taraftarın yeni Dorsey’i Harris olacak gibi görünüyor.
Pazar günü ise Şahinbey Belediyespor, 2 saat 10 dakikalık bir gösteri sundu.
İnişler çıkışlar, hatalar geri dönüşler derken 3-2’lik güzel bir voleybol maçı izledik.
Şahinbey Belediyespor da Royal Halı Gaziantep gibi bu hafta sakatlıklardan mustarip.
Sabit, Kemal ve Culafic’in hafif sakatlıklarına maçtan bir gün önce Engin’in rahatsızlığı eklendi.
Maliye Milli Piyango ligin gedikli ekiplerinden biri. Tecrübeli oyunculardan kurulu Ankara ekibi, voleybol kültürü olan bir kulüp.


Şahinbey Belediyespor’un sezon başından bu yana görünen en büyük sıkıntıları, servis yüzdesi ve servis karşılama yüzdesi. Mavi-beyazlılar ne zaman ki iyi servis karşılıyorlar, hücumda renkli bir takım.


Yeni transfer Jasim Yosif de ilk maçına oranla daha iyi görünürken, Culafic’e köşeden Kemal’in hücumları da eklenince Şahinbey’in top öldürme yüzdesi oldukça yükseldi.
Mavi-beyazlılarda bu maç için değişen bir durum ise orta oyuncuların aldığı sayıların çoğalması. Ortadan da hücumların gelmesi Maliye Milli Piyango’nun savunmasını çözerken, Şahinbey Belediyespor hanesine 2 puanı yazdırdı. 

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz