Çetin PEKMEZCİ

Çetin PEKMEZCİ

SAKIP HOCA VE CELAL BAŞKAN

Türkiye Liglerinde 43.yılını dolduran Gaziantep Spor, en başarılı yıllarını Celal Doğan'ın Başkan, Sakıp hocanın ve Nurullah Hocanın Teknik Direktörlük dönemlerinde yaşadı. İlk Avrupa başarıları, lig 3.’lüğü , 4.’lüğü ve beşinciliği ile desteklendi. Şampiyon olan takımın dışında, Ya Fener-Trabzonu yada Trabzon-Beşiktaş’ı lig sıralamasında altımıza almıştık. Bu konu unutmuş olsa bile bilinmeyen bir olay değil. Peki neden hatırlatma ihtiyacı duyuyorum?
Gerçekten bu şehrin toprağı ile yoğrulan ve bu şehirde yetişen insanlar çok sıkıntılar çekti. Bu şehrin İSTİKLALE kavuşması için acı zerdali çekirdeği yedi. 6317 ŞEHİT verdi. Ama asla teslim olmadı. Bu zorluklarla yoğrulan insanlar elindekilerin kıymetini bilir. Yoktan var olma savaşı verirler. Sakıp hoca zamanında Gaziantep Spora çok önemli futbolcular, geldi ve gitti. En önemli açlarımızda cezalılarımız, sakatlarımız oldu. Hocamız hiçbir zaman bu eksikliklerin arkasına sığınmadı. Başkanımızı bana ille de şu futbolcuyu alın diye zorlamadı. Elindekileri en iyi şekilde kullanarak, başarıyı yakalamaya çalıştı ve yakaladı. Hiçbir maç sonrası eksiğimiz vardı mazeretine sığınmadı. İstanbul da ŞAMPİYONLUK MAÇINDA, Fenerbahçe karşısında 3-0 dan, 4-3 mağlup olduğumuz maçta dahi kimseyi suçlamadı. Sadece Stad hoparlörlerinden yapılan TACİZİ gündeme taşımakla yetinmişti.
Ne tesadüf ders alamadığımız TARİH, yine tekerrür etti. Bu kez Aziz Yıldırım, maçımız oynanırken, hoparlörlerden söylemler yaptı...
Ayni yaklaşım NURULLAH SAĞLAM-CELAL DOĞAN döneminde de gerçekleşti. Jaziri, Eltayyip, Buazizi gibi önemli futbolcular geldiler. Gittiler. ROMA’YI yenen ilk TÜRK takımı olduk. Cezalı ve sakatlarımız oldu. Hiçbir kritik maçımızda ve sonrasında Nurullah hoca da takımımız eksik, yönetim düşündüğümüz transferleri yapmadı şeklinde bir şikayette bulunmadı. Mevcut olan futbolcularla elinden gelenin en iyisini yaptılar. Her iki hocamızda tarihteki yerlerini aldılar.
Geçen sezon sonrası yaşanılan sıkıntılar sonrası Dany, Elyasa, Sapara takımdan ayrıldılar. Buna rağmen elimizde hatırı sayılır iyi bir kadro var. Başkan ve yönetimi hocamızın istediği mevkilere transfer yapmaya çalışıyor. Ama bu marketten alış veriş yapmaya benzemez. Koşullar oluşmadan transfer olmaz. Neticede sahaya 11 kişi çıkmış ise bahaneye gerek yok. Sahada elinizden gelenin en iyisini yapmak zorundasınız. Yapın yenilin. Ama maç sonrası aldığınız sonucu asla ve asla YAPILAMAYAN TRANSFERLERE BAĞLAMAYIN. Kulüp Başkanınızı ve Yönetimi hedef haline getirmeyiniz. Sorumluluk almayı ilke edinmemiz gerekir...
Fener, mağlubiyeti sonrası Hikmet hocam, hiç sorumluluk almadı. Kötü sonucu YAPILAMAYAN TRANSFERLERE bağlayarak, taraftarları yönetime karşı yönlendirdi. İstediğiniz, A kaliteli futbolcular takımınıza katıldığında başarı kendiliğinden gelir. Fener, Beşiktaş, Galatasaray, Trabzon takımlarının yedek oyuncularını kadrosunda görmek isteyen sayısız Teknik Direktör var.
Önemli olan bir Teknik adamın elindeki normal oyuncularla takıma kazandıracağı başarılardır.
Ben de bir Teknik Direktörüm. Sayın Başkan ve Yönetimi, benim ismini vereceğim futbolcuları Gaziantep Spora transfer ederlerse, takımı başarıya ulaştırmak, hiç de zor olmaz diye düşünüyorum.
Saadete gelelim. Sayın hocam, siz elinizdeki bu kadroyla takımı başarıya götürebilecek misiniz? Asıl sorun burada. Hazırdan başarıya ulaşmak kolay. Önemli olan tırnaklarla kazınarak sağlanan başarıdır...

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz