Çetin PEKMEZCİ

Çetin PEKMEZCİ

ŞAHİNLER İSTANBUL'U FETH ETTİ

Süper Ligin 30. Haftası ligde kalmak açısından son derece önemli maçlara tanık oldu. Ordu evinde mağlup, Akhisar, Beşiktaş yendi, Galatasaray, Elazığ Sporu ve Karabük Spor, Mersin’i yendi. Sonuçlar böyle olunca İstanbul Belediye-Gaziantep Spor maçı haftanın en önemli maçı haline geldi. Karşılaşma öncesi ev sahibi 33, Gaziantep 36 puandaydı.

Ev sahibi açısından, kazanmak çok daha önemliydi. Bu tip karşılaşmalarda takımlardan çok kaliteli futbol beklemek hayalcilik olur. Önemli olan kazanmaktı. Her iki takımın başında da isimleri Bülent olan, futbol hayatlarında çok önemli başarılara imza atmış hocalar vardı. Ancak doğru hamleleri takımı adına yapan soy ismi gibi UYGUN olan Bülent hoca oldu. Deplasmanda oynadığını ve rakibinin mutlak kazanmak zorunda olduğunu bilen Uygun, takımı sahaya çift forvet ile çıkarmak ile en uygun olanı yaptı. Macera aramadı. Defans kurgusunu en verimli şekilde dizdi. Sağda Serdar-Sernas ve solda Şenol-Turgut. Cenk’in cezalı duruma düşmesini avantaja çeviren hoca Rostand ve Serdar’ı forvette eşledi. Bunun karşılığını da ilk devre sonuna doğru Rostand2ın harika vuruşuyla gelen gol ile aldı. Devre arasına 1-0 ın morali ile girdik.

İstanbul adına Bülent hoca Zayad’ın yerine Tomy’i alarak başladı. Ama henüz oyuna konsantre olamadan Sernas, ikinci kez rakip fileleri havalandırıyordu. Gaziantep 2-0 öne geçmişti. Hiç şüphe yok ki bu gol ev sahibi takımı moral men bozdu. Değişime zorladı. Kormaz hoca titreyerek önce Deka-Bişya arkasındanda Efe-Zeki değişimlerini yaparak hücumda çoğalmayı başardı. Sernas’ın kaçırdığı gol pozisyonu sonrası gelişen atakta Özbayraktar, Binya’yı düşürdü. Kazanılan penaltıyı Holmen gole çevirdi. 2-1.Bu gol ev sahibinin arzularını artırdı. Atakları sıklaştırdılar. Kazanmak için çok atak yapmanın yeterli olmadığına bir kez daha tanık olduk. Topla daha fazla oynar görünen ev sahibi, gol için yüklenirken kaptırdığı top, kontratağa iyi çıkan Gaziantepspor için fırsat oldu. Şenol’un rakibinden şık sıyrılıp, kale alanına uzattığı top ile buluşan Abdou –Traore, İstanbul ağlarını bir kez daha havalandırarak skoru ilan etti. Gaziantepspor rakibini İstanbul da 3golle geçerek Süper Lig benim hakkım mesajını verdi

Öncelikle takımı adına uygun hamleleri yapan Bülent Uygun hocamızı ve taktikleri sahada eksiksiz uygulayan tüm futbolcularımızı ve İstanbul da takımı yalnız bırakmayan tüm taraftarlarımızı kutluyorum.

Biz bir takımız. Biz bir camiayız. Bunun kıymetini bilmeliyiz. Gaziantepspor davasına inanmayanlar, bu camiayı iyi düşünmelidirler.

Maçı Fatih Terim hoca da izledi. Bazı oyuncularımızın mesajlar yollar iken, bazılarının beklenenden uzak olması düşündürücü!!!

 

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz