Vedat DİRİ

Vedat DİRİ

P.V=N.R.T

Yolu kimyadan geçen herkesin bir şekilde duyduğu bildiği bir formüldür. Hocalarımız akılda kalıcılığı sağlamak adına formülü Paran Varsa =Ne RahaT diye baş harflere dikkat çekerek betimlerlerdi.
Hafta içinde alacak ödenince futbolcu kardeşlerimiz(?) bir cengâver kesildiler Mersin karşısında.
Skora bakmayın siz, belki de (şu İstanbullularla oynanan vizyonn maçları hariç) bu sezon hiç bu kadar mücadele etmemişlerdi.
Ahlarla vahlarla ve de bol kırmızıyla geçen son iki maçın ardından para dopingi ile 94 dakika Mersin’i yenmek için didinip durdular.
Maç sonu hocam gayet mülayim bir şekilde açıklamalar yaptı ha keza futbolcularımız da öyle.
Sanıyorum bu soğuk havada banka cüzdanlarının şişkinliği içlerini ısıtmıştır.
İşin teknik kısmına gelirsek;
Bu kadar ne yaptığını bilmeyen bir takımın nasıl olup ta maç kazandığına şaşarak bakmak hatta şaşı bakıp şaşırarak kalakalmak lazım.
Bireysel becerilerin ön plana çıktığını sanırım söylememe gerek yok zira CENK in yaptığı CENK ona bir asist bir gol olarak geri döndü.
Orta sahadan ileriye top taşıyacak adamımız İbricic yok yerinde oynayan Medunjanin’e ayak uyduracak açıklarımız yok.!!!
18 çevresinde panayıra çıkmış ev kadını misali gezinip durduk. Oysa sürekli elini iki yana açarak kanatlara yayılan bir teknik adamımız var bizim.
Turgutla Sosa’yı bu el açmaya uygun şekilde kanatlara yerleştiren sayın Hikmet hoca, futbolcularının yeteneklerini YETENEKSİZSİNİZ. Yarışmasını izleyen Hülya Avşar misali ağzı açık izledi.
Doğal olarak ta maç sonunda galip gelindiği için 3 evetle devre arasına girdik.
Şimdi başlasın transfer dedikoduları, onu aldık bunu verdik. Yani bir nevi çocukken oynadığımız oyunların girizgahı gibi ALDIK VERDİK BİZ SİZİ YENDİK.
Ancak mücadele bazen uzuneşek oyunundaki soruya dönüyordu malesef.
ÇATTI PATTI KAÇ ATTI?
İşte galip gelince bir takım şeylerin hiç önemi kalmıyor. Şimdi 2 Ocak’a kadar gez toz eğlen sonra Antalya da kamp.
Eee hak ettiler canları sağolasıcalar yanlız bir handikap olabilir kamp yeri seçiminde. Ben pazar günü geldim Antalya’dan tam bir haftadır aralıksız yağmur yağıyor, otellerde ne saha kalmış ne yeşil alan acaba sayın Hikmet hocam meteoroloji bilimiyle ilgilenir mi zira Antalya için ocak ayının inanılmaz yağışlı geçeceği söyleniyor. Demem o ki neredeyse her şeyi sahaya bağlayan hocamın kamp sahası başını ağrıtmasın.
Hadi arkadaşlar iyi tatiller galibiyet için tşkler gelsin paralar bozulmasın aralar....

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz