Çetin PEKMEZCİ

Çetin PEKMEZCİ

POSTACILAR KAPIYI 2 KEZ ÇALMIYOR!

Gaziantepspor bu sezona iyi başlayamamıştı. Beklenen istikrarı bir türlü yakalayamadı. Sezonun ilk yarısında hocamız; özellikle zeminin bozuk olduğundan dem vurarak, alınan sonuçları kötü zemine endekslemişti. Bu bağlamda ilk maçımız Gençlerbirliği ile Şanlıurfa Arena’da oynadık. Hocamızın ifadesiyle “kendi ayağımıza kurşun sıkıp” mağlup olmuştuk.

Bu maçın rövanşı için bu Pazar Ankaradayız. Fakat takımın başında Bülent Uygun var. İlk yarının hesabını sormak istiyoruz. Atmosfer güzel. Futbola elverişli bir hava var. Ama her ne hikmet ise sahanın zemini yine sorun. Özellikle maraton tribünün önündeki zeminde ayakta kalmak mümkün değil. Maçın henüz başlarında Cenk, ayakkabılarını değişmek zorunda kaldı.

Maça ısınamadan Hurşit’in kullandığı ceza atışını iyi takip eden Cimi, Kejo’nun önünden yükselip kafayı vurarak topu ağlara yolladı. 1-0 yenik duruma düştük. Bu gol beraberinde panik getirmedi. Aksine oyuna konsantre olmamızı sağladı. Defanstan çabuk çıkmamıza rağmen, orta sahamız ile forvet hattını birleştirmede sıkıntı yaşadık. Ataklarımız, hazırlıktan ileriye gidemedi. Ev sahibi takım önde olmanın avantajını devre boyunca kullandı. İlk yarı sonuna doğru, Kemal’in müsait durumda topu kornere yada taca atmayıp, Fleming’e kaptırması ve Cenk’in sert şutu akıllarda kalan olaylardı. İlk yarı böyle bitti.

Ev sahibi ligdeki konumu ile rahat iken, Gaziantepspor’a puan yada puanlar gerekti. Bu nedenle Bülent hoca ikinci yarıya başlarken Oktay ve Taşkın’ın yerlerine Turgut Doğan ve Rostand ile başladı. Devre başında bu değişimin sonucunu da aldı. Bekir’den gelen top ile buluşan Turgut skoru eşitledi.1-1. Deplasmanda geriden gelip skoru eşitleyen bir takımın daha iyi olması beklenirken, Gaziantep bir anda durdu. Cem Can, Tomiç, rakip kaleyi topa tutmaya başladı. Karce, önemli direnç gösterdi. Fakat baskıya uzun süre dayanamadık. Defansın uzaklaştıramadığı topu Fleming, ağlara yolladı. Gaziantep bir kez daha yenik duruma düştü.

2-1. Bu dakikadan sonra konuk ekip puanın pahalı ve değerli olduğu gerçeği ile oynamaya başladı. Mücadele ve tempoyu artırdı. Çalışana Allah yardım edermiş. Cimi Durmaz, sakatlanıp yerini Artun’a bıraktı. Kenarda Bülent hoca bunu iyi değerlendirdi. Son çeyrek de Binya-Abdou değişikliğini yaptı. Hücum gücünü artırdı. Ev sahibi ekibin aksamaya başlayan kanadını Cenk ile çökertti. Cenk’in şık ortasında Rostand, skoru eşitleyen müthiş kafa golünü attı. 2-2. Bu skor rolleri değiştirdi. Gaziantep galibiyeti kovalamaya başladı. Bu şansı Cenk ile yakaladı. Ancak savunma oyuncusu atılmayı da göze alarak, Cenk’e faul yapıp topla buluşmasına mani oldu.

Turgut Doğan’ın son dakika hatasını ev sahibi değerlendiremeyince Gaziantep Spor deplasmanda bir puan ile yetinmek zorsunda kaldı. Sahada aslanlar gibi mücadele eden futbolcuları, doğru kararlar üreten Bülent Hocayı, düzgün maç yöneten hakemi kutluyorum.

Oktay için bir sözüm var. Bülent hocanın kıymetini bil. Sana verilen bu şansı iyi kullanamadın. Unutma Postacılar kapıyı iki kez çalmıyor. Kapıdan bırakıp gidiyor.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz