Çetin PEKMEZCİ

Çetin PEKMEZCİ

PLAY-OFF YOLUNDA TEK SES


Gaziantepspor süper ligin 33. haftasında kendi sahasında haftalar önce ligden düşmesi kesinleşen Ankaragücü ile saat 20.00’de Kamil Ocak da karşı karşıya geldi.

Geçen hafta Eskişehir zaferinden sonra Hikmet Hoca futbolcularda emeği en saygı değer olan Ankaragücü ile karşılaşacaklarını vurgulayarak futbolcularını bu maça motive etmeye çalışmıştı. Kendisi geçtiğimiz hafta içerisinde kısa bir hastalık döneminden sonra takımın başına geçti play-off yolunda son haftaya ümitle girmek için bu maça hazırlandı.

Esame listesine baktığımız zaman da cezalı Yasin Pehlivan hariç tam kadro ile Ankaragücü karşısına çıktığına tanık olduk. Rakip takım korkusu olmadığı için gayet rahattı.

Gaziantepspor ilk dakikalardan itibaren oyunu kontrolüne aldı. Rakip kaleye kolay gitti, oyunda geniş alanlar buldu, rahat top çevirdi fakat gol bölgesindeki son vuruşlarda Cenk, Sapara, Muhammet, Turgut oldukça cömert davrandılar. Devre bitimine yaklaşılırken Şenol’un yaptığı orta defanstan sekip Cenk’in önüne düştü Cenk de düzgün bir vuruşla topu ağlara yolladı. Rakip takımın pozisyon üretemediği ilk devre 1-0 üstünlük ile tamamlandı.

İkinci yarının ilk yarım saati de Gaziantepspor’un top çevirmesi ve baskısı altında geçti. Pozisyon üretmede zorlanmadık ancak gol bölgesinde Popov ve Turgut Doğan gol kaçırma yarışına girdiler. Futbol ciddiyetsizliği asla affetmez.

Maçın son çeyreğinde: kaybedeceği hiçbir şey olmayan Ankaragücü defansını da orta sahaya çıkararak Gaziantepspor’u baskı altına aldı ancak titreyen ayaklar topu fileler ile buluşturacak vuruşu yapamadı.
Uzatma dakikalarında her iki takımda birer pozisyonu harcadılar maç da Cenk’in attığı tek golle Gaziantepspor’un lehine bitti.
Alınan bu galibiyet ile ilk sekiz ümidini Bursa’ya taşıdık.
Rakibiniz iddialı olmaz ise sizin maça konsantre olmanız zorlaşır. Gaziantepspor bu maça yeterince motive olamadı. Kolay bir maç değildi emeği geçen futbolcuları ve teknik heyeti tebrik ederim. Bursa da görüşmek ümidiyle…

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz