Vedat DİRİ

Vedat DİRİ

Pınarbaşı Bruma Bruma

Şarkının adına bakıp, göbek atmaya başlamayın. Zira, bugünlerde Gaziantepspor’a vuran vurana. 

Siz bizim sakatımızı alın, yanına bir de sağlam verelim; hem siz kazanın hem biz kazanalım mavrasıyla sakat Bruma’yı tabiri caizse bize kitleyen yerine bırakın Gökoğlan’ı, Dany’ı bile veririz diyerek, bizi Antep tabiriyle Ey Dany salak yerine koyan İstanbul’un o kurnaz kulüp yöneticilerine sesleniyorum…

Yok yok, seslenmiyorum. Sizi vicdanınızla ve cüzdanınızla baş başa bırakıyorum. Onlar bu kadar işi iyi bilirken, karşılarında hiç iş bilmeyen, başka bir deyişle eşeğini sağlam kazığa bağlamayan Gaziantepspor’un yeni yönetimine sesleneyim…
Yok yok, size de seslenmiyorum.

Peki bin kime sesleneyim. Eve gidip oğluma kızıma mı sesleneyim. Yoksa tüm kahrımızı çeken apartman görevlimimize mi sesleneyim. Yahut arabamı park yerinden çıkarmak için, para vermek için dakikalarca beklediğim park görevlisine mi sesleneyim. Onlara da seslenmiyorum.
Sergen Yalçın vasıtasıyla geleceğe güvenle baktığı söylenen fakat yedek bir stoperi bile olmayan, bunun için ara transferi es geçen ve hatta yaklaşık 40 yaşındaki İbrahim Toraman’dan medet uman, gel gelelim O’nu da kadrosuna katamayan teknik yönetime mi sesleneyim. Yo onlara da seslenmeyeceğim.

Ligin bitimine sayılı haftalar kalan şu günlerde elde ettiği 25 puanla Avrupa’ya bile gideriz diye tavla oynadığı esnaf arkadaşına caka yapan esnaf  Mehmet amcaya mı sesleneyim. Bak işte lafım ona; zira geçen seneden aldığımız hak etse bile Avrupa’ya gidemez şerhini attığı dübeşin keyfiyle unutan Mehmet Amca, duy sesimi… Biz seneye hak etsek de Avrupa’ya gidemiyoruz. Hatta (-)2 puanla da başlıyoruz. Bu hava içerisinde şapkamızı önümüze koyup, düşünmek yerine pembe tablo çizmenin bir mantığı yok.

Bakınız, Beşiktaş Kulübü, Galatasaray Kulübü ve dahi eline geçseydi Fenerbahçe Kulübü, bizden istediklerini alıp, etimizi çiğneyip, posamızı atmaktan yana hiç tereddüt etmeyecekti.
Şimdi bu şehrin gerçek sahiplerine, yani Mehmet Amca’ya, Ahmet Dayı’ya, Hasan Usta’ya, Hayri Abi’ye, Mustafalara, Sedatlara, Cüneytlere ve dahi Gaziantepspor sevgisi rafığından önce gelen herkese sesleniyorum:

Bırakın oynamayı, o şarkı mazide kaldı. Siz hala pınarbaşı Bruma Bruma yar yar mı diyorsunuz.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz