Bünyamin ACAR

Bünyamin ACAR

Park cevabı

Geçtiğimiz hafta “Gezmesek iyiydi“ başlığı altında gözlemlediğim birkaç konuyu kaleme almıştım.

Görevimizde bu değil mi zaten, kamuoyunu bilgilendirmek ve kamuoyunu ilgilendiren konularla ilgili artı ve eksileri paylaşmak.

 


Evet yazımda yer alan 100. Yıl Parkı ile ilgili önerilerime Büyükşehir Belediyesi’nden yanıt geldi.
Yazımda belediyenin ismini zikretmemiştim ama Büyükşehir Belediyesi sorumluk gereği konu üzerinde bir değerlendirme yapmış.

 

Öncelikle Büyükşehir Belediyesi’ne göstermiş olduğu hassasiyet ve takipçiliğinden dolayı teşekkür etmek istiyorum.

 

Ayrıca belediyede görevli değerli bir ismin telefonla arayarak, belediye olarak her türlü öneri ve eleştiriye açık olduklarını ve bu tür önerilerin kendilerini mutlu ettiğini söylemesi açıkçası beni de mutlu etti.

 

Konuşmamızın ardından konuyla ilgili yapmış oldukları değerlendirmeyi yazılı olarak göndereceklerini söyledi.

 

Bilgilendirme yazısında park içerisindeki arızalı saatlerle ilgili hukuki sürecin devam ettiği belirtiliyordu.

 

Göletle ilgili ise alınan tedbirlerin yeterli olduğu açıklaması vardı.
Büstlerde yazan “Halk Kahramanı” ibareleri ile ilgili olarak da yapılan değerlendirmeyi dikkate alacakları belirtiliyordu.

 

Aslında lafı fazla uzatmaya gerek yok.

 

Ben konuyla ilgili açıklama tatmin edici olur ya da olmaz, bunu kamuoyunun takdirine bırakıyorum ve göstermiş oldukları ilgiden dolayı tekrar teşekkür ediyor,

Yapılan açıklamayı direkt olarak sizlerle paylaşmayı doğru buluyorum.

 

 

İşte o açıklama:

 

Öncelikle parkımızı ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz. Olumlu eleştiriler olduğu gibi olumsuz eleştirilerde olabileceği için halktan gelen bütün düşüncelere açık bir belediye olduğumuzu belirtmemiz gerekir. 

 

 

Kavaklık alanında bulunan saat ile ilgili olarak; Belediyemizin bu saati yaptırım gücü vardır, ancak hukuki süreç devam ettiğinden herhangi bir işlem yapılamamaktadır, Belediyemiz halktan gelen sorulara çok sık maruz kaldığı için bu yazıyı asmak durumunda kalmıştır.

 

 

Maanoğlu parkındaki göletle ilgili olarak;  alanda her an 2 adet güvenlik görevlisi bulunmaktadır. Gölet çevresinde bulunan korkuluklar diğer parklarımızdaki korkuluklara kıyasla daha sık bir biçimde, yeterli önlem alınarak tasarlanmıştır. Gölet kenarında 34 adet  ‘gölete girmek tehlikelidir’ ve 13 adet de ‘gölet derinliği 3 metredir’ olarak belirtilen toplamda sadece Maanoğlu parkımızda 47 adet levhalar bulunmaktadır. Belediyeler bu gibi tabelaları bilgi ve önlem amaçlı olarak bulundurmak zorundadır.

 

 

Yine alanda bulunan büstlerle ilgili olarak kişilerin hayatları ile ilgili kısa bilgiler verilmiştir, halk kahramanı olarak yazılan kişiler şehrimiz için önemli görevlerde bulunup, büyük emekler gösterdikleri için bu sıfat kullanılarak vurgulanmak istenmiştir. Ancak bu kişilerle ilgili olarak isteğiniz dikkate alınacak ve daha detaylı bilgilendirme yapılacaktır. 

 

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz