M.Hayri ÖZKEÇECİ

M.Hayri ÖZKEÇECİ

ÖZGÜR ORDUNUN ZAFERİ...

Orduspor’un dokuzuncu haftaya kadar yenilgisiz oluşunun sahaya yansımasını hemen ilk dakikalarda bile hissedebiliyorduk.

Sahaya yayılışlarından sistemini oturtmuş bir takım oldukları aşikârdı.

Hektor Cuper’in disiplinli ordusu 4-4-2 nin güzel örneklerini sunacağından emin bir şekilde mücadele ediyordu. Maçın hemen başlarında yedikleri gol morallerini bozmamıştı ama en zayıf yönlerini de açık etmişti. Hikmet Hoca’nın özgür ordusu da oraya çalıştı!

Umbides’in serbest vuruşunda Gaziantepspor defansına çarpan topun direkten dönüşünü takiben ikinci golün gelişi maçın kırılma anıydı…

Bu arada Gaziantepspor’un orta sahasında da önemli değişiklikler yapılmıştı. Ekrem Dağ’ın kanatlardan ziyade ortaya kayan oyunu Bekir Ozan ve Haris’in istekli futbolları, bilhassa Haris’in İbricic’ten boşalan alanları ustaca kullanması akılda kalan güzel şeylerdi.

Sosa’nın oyuna alınış dakikası biraz geç olsa da oyuna girer girmez attığı gol ve sonrasında yaşanan sevinç seremonileri Gaziantepsor adına umut verici güzel olaylardı.

Çok kritik bir zamanda geçtiğimiz yıl Ordu galibiyeti ile hayat bulan Hikmet Karaman’ın özgür ordusu Gaziantepspor belki de yine bu maç sonrası bir çıkış yakalar, kim bilir?

Disiplinli ama asla bir ibricic gibi Sosa, Muhammet, Cenk gibi kreatif oyuncusu olmayan Orduspor karşısında Gaziantepspor’u “özgür orduya “benzetmem umarım hoş görülür.

Yanılmıyorsam 4 ya da 5 defa Orduspor kalesini yoklayan Gaziantepspor’un   3-0 lık galibiyeti  galiba bu benzetimde  etkili oldu.

Her şeye rağmen iyi bir maçtı. Temiz bir maçtı.

Not:Yazarımızın 30 Ekim 2012 Salı Fanatik Gaziantep eki yazısıdır...

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz