Vedat DİRİ

Vedat DİRİ

Orman Yangını

Herkeste birbirine bir ders verme hevesi, herkeste bir ben etiğim sen değilsin yaftası.
Futbol takımları camiaları ile büyüktürler deniyor, hayır efendim maalesef bizim ülkemizdeki futbol takımları hakemlerle büyükler.

Alın Süper Lig'e bakın hatta son 20 seneye bakın ne kadar çok canı yanan Anadolu takımı var göreceksiniz ve ne hikmetse hep İstanbullular lehine yapılmış hatalar.
Cuma gecesi Kamil Ocak’ta bir yenisini daha gördük bu yanlışların. Ne zaman bu adamların başı sıkışsa imdatlarına hakem amcalar yetişiyor ne hikmetse.

İyi de kardeşim sizin zaten milyon dolarlık takımlarınız oyuncularınız var ve sözüm ona milyonlarca da taraftarınız var ne istersiniz bizim gibi kendi yağında kavrulan gariban Anadolu takımlarından.
Futbolun teknik kısmını konuşmaya gerek bile yok bu sorunu çözersek 4-4-2 yi 3-5-2 yi falan konuşmaya gerek kalmayacak çünkü işlerin rengi değişecek. İnanın bunlar ilk 5 e bile giremeyecek.
Alın bakın Beşiktaş maçının ilk yarısına, iyi oynamayan bir Gaziantepspor vardı buna lafımız yok golü de yedik buna da lafımız yok ama ikinci yarıda ne zaman ki iyi oynamaya başladık işte o zaman imdat valfi devreye girdi ve maçı alıp başkasına verdi yani o büyük takımız diyenlere...

Bu da yetmezmiş gibi birde etik polemiği yaşıyoruz.

3 Şubat günü imza attırılan Cenk Tosun’u 6 Şubat’ta servis etmek ve resmi siteye koymak neyin etiğidir?

Hem de 7 Şubat’ta o takımla maçınız varken..!!!
Cenk taraftarın, Tosun dışarıya tezahüratını yaşamayı hak etmiş midir?
Ve bundan sonraki maçlarda her gol kaçırdığında ve topa her ürkek girdiğinde bu lafları duymayacak mıdır? Öyle ya ben olsam derim ki BJK’ye sakat gitmek istemiyor ondan oynamıyor...
Hele hele İbrahim Akın Fenerle kupa maçı öncesi transfer görüşmesi yaptı deyip şike sayılıyorsa 1 gün önce jimnastikçilerin resmi sitesine konan bu resim de o şike mantığında değil midir?
Maçtan sonra İbrahim Kızıl birde at hırsızı gibi resim koydular serzenişine katılıyorum zira tanıdığım Kızıl olayın kendisine at hırsızı demiştir yoksa bu Fikret beyin ya da Cenk’in şahsına değildir düşüncesindeyim.

 

Evet canımız yanıyor ve o üzüntü içinde ağzımızdan çıkan sözler bazen maksadını aşıyor.
Bir sürü sıkıntı içinde bir kulüp hele hele son verilere göre nüfus olarak Adana’yı da geçip Türkiye’nin 5. büyüğü olan bir kentin kulübüne karşı her türlü etik olmayan şeyleri yaparken siz haklı olacaksınız ağzımızdan bir laf çıkacak biz haksız olacağız....
Size rahmetli Erbakan’ın o klişe lafıyla cevap vermek isterim "hadi ordannnn, hadi ordannnnn"
Taraftarınızda en az sizin kadar çizgiyi aşmış durumda maç içinde "Bursa’nın uşağı satılmış Antep" tezahüratıyla kendi kalitelerini ortaya koymuşlardır. Biz Anadolu kulüplerinin uşağıyız var mı itirazı olan biz kardeş kulüpleriz var mı itirazınız. Hakemlere güveneceğimize bir Anadolu kulübüne kardeş oluruz var mı itirazınız....!

 

Evet bu kıvılcım yangına dönüşür hem de büyük bir yangına göreceksiniz, öyle böyle de değil.
Küçük bir alanı yakmaz , bu kocaman bir yangındır ve adı da ORMAN yangınıdır....!

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz