Bora Kanevetçi

Bora Kanevetçi

OLUR BAZEN...

Maçın başlamasıyla iyice şiddetini artıran yağmur, ağırlaşanöbek öbek olmuş çimler , bir de buna eklenen  su birikintileri zemini  ideal SURVIVOR pistine çevirmişti.. Bırakın futbolcuları SURVIVOR şampiyonu Turabi bile bu zeminde zorlanırdı..

Bu tür yağışlı ve kaygan zeminler Gazişehir gibi teknik kapasitesi yüksek , hedefi olan takımlar için istedikleri oyun anlayışını sahaya yansıtmak adına oldukça zordur.. Özellikle şampiyonluğa oynayan takımlara , rakiplerinin diğer maçlardakinden daha fazla direnç göstermesi de ayrı bir handikaptır her zaman için..Ki..Balıkesirspor da, ligde ne zaman ne yapacağı belli olmayan takımların başında gelmektedir.

Gazetemizi ziyarete geldiğinde, sohbet esnasında, Gazişehir Teknik direktörü Mehmet Altıparmak Hoca’ya da endişelerimi dile getirmiş, rakibin özellikle gol yollarında etkili oyuncuları olduğunu söylemiştim. Mehmet Hocam da zaten bunun bilincindeydi ama futbol oynamaya elverişsiz zemin aldığı tedbirleri boşa çıkardı. 

Karşılaşma boyunca etkin gibi görünen takım Gazişehir olsa da, rakip takım Balıkesirspor daha fazla pozisyon buldu desem yanlış olmaz. .Zaten bu pozisyonlardan ikisini de gole çevirmeyi becerdiler.

Kaygan zemin mağlubiyetin tek etkeni değildi tabii ki… Stoperde Yalçın’ın yokluğu bariz şekilde hissedilirken, ekürisinin yokluğunda Ahmet Kesim oldukça zorlandı.. Bir de Gazişehir’in, erken gelen Balıkesirspor golü sonrası daha ofansif oyun şekli ve mutlak kazanma arzusu doğal olarak defans anlamında risk almasına sebep oldu..

Ha bir de , Gökhan Alsan’ın yokluğunu da yadsımamak lazım.. Maestro olmayınca hücum organizasyonlarının pek çoğu pozisyon aşamasına gelemeden bitti.. Teknik kapasitesi bu ligin çok üzerinde olan Del Valle gibi bir oyuncu ise rakipten çok zeminle boğuştu..

Gazişehirli oyuncular ellerinden geleni yapsalar da , arada sırada  koşullar kazanmaya yetmiyor.. Lig uzun bir maraton.. Ufak tefek kazlar olabilir.. Bu maçta onlardan bir tanesiydi..Zaten kırmızı siyahlı çocuklar bunu bir şekilde telafi eder umuduyla, bazen rakibi tebrik etmekten başka bir seçenek kalmıyor..

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz