Güven SERT

Güven SERT

OFSAYT MAMİ OFSAYT

İstanbul’un Büyükşehir’ini 5’ledik.

Düşme hattından 6 puan uzağa kaçtık. Bana sorarsanız düşme durumu kalmadı artık.

Kalan 5 maçımızda en az 10 puan toplayabileceğimizi düşünüyorum.

Şu anda ikinci playoff hattına 7 puan mesafedeyiz.

Benim düşündüğüm gibi, bundan sonra 10 puan toplamak bizi ikinci playoff grubuna sokmaz. Bu zor.

Bunun için en az 4 takımın çok fazla puan kaybetmesi gerekiyor.

O halde bizim UEFA gurubu için ihtiyacımız olan kalan 5 maçımızdaki bütün puanları toplamak. Bu da çok zor. Ama İBB maçındaki futbola bakarsak imkansız değil gibi.

Bu yolda beni tek düşündüren Muhammet’in OFSAYT performansı.

Attığı gollerle bu günlere gelmemizde önemli katkıları var Muhammet’in. Ama kaçırdığı gollerle de gelemediğimiz yerlerde büyük katkısı var.

Geçmiş maçları düşünenlerin asılında Muhammet’in çok fazla gol kaçırmadığını iddia edeceğini biliyorum. Ancak işin aslı öyle değil.

Muhammet sadece İBB maçında bile en az 5 net gol kaçırdı. Biraz heyecandan, biraz dikkatsizlikten, biraz beceriksizlikten ama daha çok eğitimsizlikten kaçırdı.

Muhammet bu sezon ligimizin OFSAYTa düşme kralı olur. Bu kesin. Sadece son maçta benim saydığım 5-6 ofsaytı var. Düşmese en az 3’ü kesin gol.

Muhammet yetenekli bir oyuncu. Bu sezon iyi de bir grafik yakaladı. Ancak şu ofsayt sorununu çözmesi şart.

Belki İBB maçı gibi skor avantajı yakaladığımız maçlarda bu pozisyonlara çok kafa takılmaz. Ama kritik eşikteki maçlarda, çoğu santimle gelen bu ofsaytlar canımızı sıkar ve mazallah yakar.

Muhammet bu sezon düştüğü ofsaytların yarısından kaçabilse, onların da yarısını atabilse (Ki atardı) bu sezon gol kralı olurdu.

Yetenek farklı bir konudur, onu değerlendirmek farklı. Yeteneğiniz yoksa çok çalışarak bir yere gelirsiniz belki ama geldiğiniz o yer asla 1 numara olmaz. Yetenek varsa biraz çalışmak ve kafayı kullanmak, biraz da öğrenmek sizi çok ön sıralara taşır.

Muhammet çok yetenekli. Kendisi bulunduğu yerden memnunsa sorun yok. Ama gözü daha yükseklerde ise kesinlikle ofsayt sorununu çözmeli. Bir de son vuruş tekniğini geliştirmeli.

Bu dediklerimizi yaparsa O’nu çok farklı yerlerde görmek işten bile değil. Bu bizi çok da mutlu eder.

Bu ofsayt problemi Muhammet’in tek başına çözeceği bir konu değil. Eminim bizim gördüklerimizi Hikmet KARAMAN’da görmüştür. Böyle bir sorunun çözümü Karaman gibi bir hoca için hiç zor değil.

Önümüzdeki maçlarda OFSAYT problemini aşmış bir Muhammet’in bizi zor görünen ilk 8’e taşıyacağına inanıyorum.

BŞB maçında gösterdikleri performans ve güzel galibiyet için tüm futbolcu kardeşlerimi, teknik heyeti ve yüksek motivasyon becerilerinden dolayı Kızıl yönetimini kutluyorum.

Hadi 5 hafta daha sıkalım dişimizi ve kötü başlayan bir sezonu iyi bitirerek keyiflenelim...

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz