Orhan SAĞLAMCAN

Orhan SAĞLAMCAN

Nereden nereye..

Sezon başı öyle bir sıkıntılı süreç ile başlayan takımın ilk hazırlık dönemini alt yapı Teknik sorumlusu ve yardımcıları yaptı. Derken kamp biterken anlaşılan teknik direktör İsmail Kartal biraz heyecan yaratı ama içimizde biraz olsun bir düşünce vardı. Bir televizyon da canlı yayında söyledim. İnşallah Eskişehirspor’un yerinde olmayız dedim. Çünkü geçtiğimiz sezonda Eskişehirspor’u kuran daha sonra bırakan ve küme düşen Eskişehir yerinde olmayız diye bir konuşma geçti aramızda. Gelinen noktada İsmail Kartal takımı kurdu ve sonrası gözlerimiz boyandı. İç sahada bir müsabaka oynadık ki mağlup olmamıza rağmen herkes takımı ayakta alkışladı ama ne hikmetse bir düşüş oldu. Yaşanan sıkıntılar olumsuzluklar ve bir de yönetimin başarısız yönetimi sıkıntıları hat safhaya getirdi. Şehrin önde gelenleri de ne kadar yardım edeceğiz derken birde baktık ki NERDEN NEREYE GELDİK.

Şimdi milyonlar havada uçuşuyor. Primler vs vs.. Ama hiç biri bu gidişatı kurtaramayacak çünkü atı alan Üsküdar’ı geçti. Bir takım ve şehrin prestiji bitiyor. Tabi bunu şimdi anlayamayız. Ancak 2018 yılı sezonu başlayınca o büyük takımlar bu şehre gelmeyince otelinden tut, şehirdeki bakırcısı, fıstıkçısı, baklavacısı, kebapçısı ne bileyim koca Gaziantep ticaretine bile sekte vuracak ah vah edeceğiz.

 

BÜYÜKŞEHİR’E YAZIK EDİLDİ

 

Ne yazık ki bir diğer temsilcimiz olan Büyükşehir Gaziantep de de durum hiç farksız değil. Önce yapılan yeni yapılanma Sportif direktörü, teknik direktör, teknik direktörü ise sportif direktör yapıyorsun. Yeni bir jenerasyon dedik belki başarı olur ki, yapılan transferler ve ilk haftalarda alınan sonuçlar bizleri de fazlası ile umutlandırdı. Tecrübeli bir sportif direktör heyecanlı ve işini seven başarıya aç bir teknik direktör işler iyi gidiyor diye düşünüyorduk ki bir anda içeride senin benim sen getirdin ben götürdüm muhabbeti ve sporcular arasında başlayan gruplaşmalar ve sonunda teknik ekibe yansıyan alınan olumsuz sonuçlar ve bu kötü gidişatta ilk kellesi giden her zaman haklıda olsa Teknik ekip oldu. Arkasında sportif direktör teknik sorumlu olur diye bekleyen tüm herkes bir anda ters köşe oldu. O da istifa edince bir anda boşluk oldu. Genelde gittiği takımlara onca para harcatan ve bir yerde şansı bir yerde iyi yönetime denk gelen Metin Diyadin getirildi. Çıkış arayan ama bir türlü çıkışı bulamayan hep yan yola giden Metin hoca kamp öncesi bir nabız yokladı, “ben gelmiyorum” diye. Yönetimin elini kolunu bağladı ve tam yetki transfer yetkisi alan ve 11 tane transfer yapan çevresinde ki menajerlerinin sporcuların takımlarında bile fazla oynamayan sağ bek sol bek derken ara transferde nokta transfer yapacak olan takım deneyerek yabancı aldı. Sonra aldığı sporcuları ya kadroya almadı yada hiç oynatmadı. Olan oldu ve başarısızlık. Hoca bıraktı gitti. Yine umutlar yine hayaller bitiyor. Şimdi kümede kalma mücadelesi veriyorsun… Son sözüm şu: Maalesef Büyükşehir’e yazık ettiler…

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz