M. Ulaş İNBAŞI

M. Ulaş İNBAŞI

NEDEN

Hafta sonları Gaziantep için oldukça hareketli geçmeye başladı. Daha doğrusu Gaziantepli sporseverler için. 

Futboldan voleybola, kadın basketbolundan ampute futbola kadar değişik birçok dalda Gaziantep’in takımları mücadele veriyor. Hal böyle olunca maçlara yetişmek de yazılarda yeteri kadar hakkını vermek de biraz zor oluyor.

Gaziantepspor Trabzonspor karşısında son saniyede galibiyeti kaçıran taraf oldu. Okan Hoca’nın ön tarafta eksiklerimiz var demesinin üzerinden sayılı gün geçmişken Gaziantepspor, Trabzon kalesine gol oldu yağdı. Bu maçla hemen hemen ön tarafı da şekillendirmiş oldu.

Gökhan Süzen’in oyuna uyum sağlaması, Chibuike’nin sol ayağının işlemeye başlaması kırmızı-siyahlılar için artı hanesine yazılacak gelişmeler. Yine de birbirinin kopyası goller yemek bir süper lig takımına yakışmadı. Ceza sahasında arka direğe atılan toplarda oluşturulan karambol ve yenilen goller.

Galibiyet kaçmış olsa da Trabzon deplasmanından alınan 1 puan iyidir.
Aklıma takılan konusu ise bambaşka.

Maçın uzatma dakikaları oynanırken, Cardozo’nun Oğulcan’a yaptığı, yoruma dahi açık olmayan, kırmızı kartlık pozisyonunu hakem es geçti. Aynı Cardozo 90+4’te Trabzonspor’un 4. golüne imza attı.

Daha birkaç hafta öncesinde Fenerbahçe maçındaki penaltı pozisyonunda kaçan bir puan sonrası mangalda kül bırakmayan sözde Gaziantepsporlular(!) galibiyetten eden gol sonrası sus pus.
Neden?
Benim aklıma birkaç neden geliyor.
İlki bu sözde Gaziantepsporluların Gaziantepspor’un Trabzonspor ile oynadığı karşılaşmayı izlemediği, ya da bu maçı izlemeye değer bulmadığı…
İkinci neden ise bambaşka… Bu sözde Gaziantepsporluların, Gaziantepsporluluğunun Fenerbahçe düşmanlığı kadar olması.
Ya da; bu sözde Gaziantepsporluların başka takım taraftarı olduğu, Gaziantepspor’u sadece kalkan olarak kullandığı…
Benim aklıma gelenler bunlar…
Fazlası beni aşar.
Bu yazdıklarıma dahi kızacak bir sürü insan var.
Daha fazlasını kurcalamanın gereği yok.
Saçma sapan bir konu, basketbol ve voleybolun satırlarından çaldı; affola… 

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz