Çetin PEKMEZCİ

Çetin PEKMEZCİ

Muhteşem Veda

Gaziantepspor Kulübü tarihinde yaşamadığı bir süreci geçen hafta içerisinde yaşadı. Başta Sayın Başkan İbrahim KIZIL, kardeşleri ve yaklaşık 50 yöneticisi, önce emniyete ifadeye çağrıldı. Ardından da, MASAK’ın yaptığı soruşturma çerçevesinde çıkartıldıkları mahkeme tarafından bir kısmı, ifadeler sonucu salındı. Başkan dahil 15 yöneticisi ise tutuklandı.
Gaziantepspor bunları yaşarken, takımda Play-Off mücadelesi için Bursaspor karşısında sınava hazırlandı. Hikmet hoca ve ekibinin işi çok zordu. Fakat cumartesi akşamı Bursa da görüldü kü, Hikmet hoca ve takım dersine çok iyi çalışmış. Gaziantepspor, Bursaspor’a sahasında, sahayı dar etti. Sapara ve Sestak’ın PENALTI kaçırdığı karşılamamayı, Muhammet ve Cenk’in ayağından kazandığı iki golle kazandı. Fakat kazanması yetmedi. Rakiplerinin aldığı sonuçlar; ilk sekiz şansını vermedi. Gaziantepspor ligi 48 puanla 10.sırada bitirdi.
Hikmet hoca ve yardımcılarını, aslanlar gibi mücadele veren tüm futbolcularımızı alkışlıyorum. Kutluyorum. Ayaklarına, yüreklerine sağlık.
Şimdi geriye yaslanın. Bu takımı sezon başından beri göz önüne getirin. Hikmet hocamın görevi devir alması ve yönetimin para musluklarını açmasıyla bu takım son sekiz maçının 7 sini kazanmış ve birinde berabere kalmıştır. Kalesinde sekiz maçtır gol görmedi. Bursaspor’u, tıpkı geçen sene olduğu gibi sahasında MARS etti. Oynadığı futbolla, Gaziantepspor da ilk sekizde hatta, ilk dörtte olmalıydı mesajını verdi. Takımla gurur duyduk.
Neden başaramadık? Buna cevap vermeliyiz. İnşallah Sayın Başkan ve diğer yöneticiler bu sıkıntılı süreçten salimen yara almadan çıkarlar. Ondan sonra oturulur ve konuşulur. Temennim sayın başkan, geçen yıl sonu düştüğü hatalara düşmez.
Gelelim bundan sonra olacaklara. Masak’dan yapılan açıklama bu soruşturmanın ŞİKE DAVASIYLA ilgisinin olmadığı yönündedir. Bu takım ve camia adına çok olumludur.
Gönül isterdi ki yaşanan bu süreç ve eylem daha titizlikle yürütülsün. Nasıl mı? Takım Bursa’ya hayati bir maça gidiyor. Bu soruşturma, bugün 9.4.2012 Pazartesi başlatılsa, ne kayıp edilirdi. İfadesine başvurulan kişiler izlendiklerine göre yurt dışına çıkma şansları yoktu. Topluma mal olmuş kurumların, kişilerin soruşturma ve incelemelerinde biraz daha sağduyu gösterebilsek, kim kazançlı çıkar? Devletin otoritesi. O halde bunu kullanalım.
Burada kendime bir not düşeceğim. 1979 yılının Mayıs ayında 6. Kol Ordu Komutanımız, Benim kendisine verdiğim bilgileri sahiplenmiş olsaydı, bugün yaşanan terör olayları olmazdı…
Kulübün yaşadığı bu olay bir güç gösterisi yada kulübün DEVİR alınması sürecinin başlangıcı mıdır? Bunu bilemem. Ama, kulübü devir almak için izlenecek yolun bu olmadığını düşünüyorum. Çünkü Sayın Başkan, ben zorla gelmedim. Seçimle geldim. Beni siz seçtiniz. Seçimle giderim savına girer.
Ayrıca bizim kökten gelen bir geleneğimiz vardır. “Düşene vurmak, bizim kitabımızda yazmaz.”
Gaziantepspor camiası büyüktür. Sükûnetle soruşturmanın sonucunu bekleyelim. Gaziantepspor bu davadan yara alarak değil, güçlenerek çıkmalıdır. Hepinize iyi haftalar.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz