Çetin PEKMEZCİ

Çetin PEKMEZCİ

MUHAMMET YETİŞTİ

Geçen hafta Trabzonspor’a yenilen Gaziantepspor, ligin dibine demirlemişti. Alınan yenilgi yanı sıra kart cezalılarının artmış olması da çabasıydı. İşte böyle bir ortamda kendi sahamızda oynayacağımız Ordu maçına hazırlanmaya başladık. Hikmet hoca, takımı şehrin stresinden uzak tutmak, daha iyi antrenman yapmak ve motivasyonu artırmak için takımı hazırlık için ANTALYA’YA götürdü. Burada yapılan çalışmayı değerlendirdiğimizde, Antalya da rakımın sıfır olması, yapılan hazırlık karşılaşmasında Orhan ve Muhammet’in sakatlanma haberlerinin gelmesi Gaziantep de moralleri bozmuştu.
İşte böyle bir ortamda, güneşli fakat buz gibi bir havada, dolu tribünler önünde Ordu maçına çıktık. Kalan sekiz maçımız dikkate alındığında her maçımız bir final, bir problem. Bunu gören MHK maça sonuçtan ve seyirciden etkilenmeyen İstanbul bölgesi hakemlerinden Fırat Aydınus’u görevlendirmişti. Hikmet hoca Trabzon maçında yaşadıklarını unutmuş, bir hoca ve eğitmen olduğunun bilincinde takımı hazırlayarak sahaya sürmüştü. Kısacası TRABZON HEZİMETİNİ POPOV’A FATURA ETMEMİŞTİ…
Orduspor’un iyi oyunculardan kurulu, iyi futbol oynayan, takım oyununa öncelik veren bir ekip olduğunu biliyoruz. Ligdeki konum ununda verdiği avantajla iyi oynamaya başladılar. Gelişen kontratakta İvan,Yalçın’ı ceza alanında düşürdü. Hakem penaltıyı verdi. Atışı CULİO kullandı. Top direkten döndü. Defans topu uzaklaştırdı. Dakikalar 25 i gösteriyordu. Kaçan bu penaltı MAÇIN KIRILMA NOKTASIYDI. Altın kural işledi. Sapara’nın kullandığı serbest vuruşa kale alanında çok iyi yükselen Muhammet Demir, dualarda zikir edildiği gibi “Yetiş Ya Muhammet, Yetiş Ya Ali” kafayı vurdu. Topu ağlara yolladı. 1-0 öne geçtik ilk yarı bu golle bitti.
İlk devre İvan-Sezer hattını JAVİTO, hallaç pamuğu gibi attı. İkinci yarıda ise roller değişti. Bu kez CULİO, Elyasa –Popov hattını zorlamaya başladı. Konuk ekip ikinci yarı oyunun mutlak hakimi oldu. Kırılma anları yenilendi. 65.dakikada Stancu, kale alanında vuruşunu yapamadı. BİNYA, mutlak pozisyonu önledi.
Bu pozisyona nazire yaparcasına Popov’un kale alanına gönderdiği pas, kaleci Saso’yu da geçti. MUHAMMET, bu kez yetişemedi. Gol çizgisini geçmeyi bekleyen topa dokunamayarak takımını rahatla bilecek golü atamadı. Panik yaşadık. Her teknik adam hata yapar. CUPER de buna eklendi. Gaziantep’i sallayan JAVİTO’YU, DALMATLA değiştirdi. Bunu iyi takip eden Hikmet hoca, Sezer-SERDAR değişikliğini yaparak takımı rahatlattı. Son sekiz dakika yersiz panik yaşadık. Sonuçta, böyle kritik bir ortamda bu maçtan alınan 3 puan ve galibiyet çok önemliydi. Bunu başardık. Teknik kadroyu, futbolcularımızı, taraftarlarımızı kutluyorum. Bu maç bitti. Şimdi MANİSASPOR’A hazırlanma zamanı.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz