Hüseyin KÜPELİ

Hüseyin KÜPELİ

Lüzumsuz polemikler!...

Meclis Başkanvekilliği, İçişleri Bakanlığı yapmış bir Genel Başkan’ın miting için kullanacağı güzergah önceden belli olmazmı ki?

Bence olur, ya da olmalıydı?

Belediyenin yolun ortasına koyduğu kamyonun güvenlik için getirildiği doğrudur ama, Genel Başkan oradan geçecekse, o yolun 1-2 dakikalığına açılması çok mu zordu?

Ya da, mitingin düzenlemesinin asıl sebebi olan kişi yani Genel Başkan geldiğinde, kamyonun yolu açıp, “buyurun” demesi ne kadar zordu?

Yani insanın aklı almıyor. Sonuçta, ortada “güvenlik” endişesiyle yaptığınız bir davranış var ama Meral Akşener’in de etrafında güvenliğinden sorumlu onun koruma polisleri var.

Bilakis, oradaki güvenliği düşünmek, kamyon şoförünün değil, oradaki polislerin işi olsa gerek!..

İyi Partililerin “çöp kamyonu ile yolumuzu kestiler” diye feryat etmesi, sosyal medyada paylaşımlar yapması, buradan biraz siyasi kazanım elde etmeye çalıştıklarını çok net gösteriyor. Üstelik abartılı bir şekilde!.. Doğru ama buna bu fırsatı veren de, o kamyonu, Genel Başkanın geçişi sırasında, çekmeyip, orada bekletenler değil mi?

Sürecin sağlıklı yönetilememesi, görevli personellerin insiyatif kullanamaması olayı gereksiz bir polemiğe dönüştürdü ve Gaziantep hafta sonu hiç te hak etmediği bir şekilde “Misafirine iyi bakamayan!” bir kent pozisyonunda gösterildi. Bırakın Meral Akşener’i, Muharrem İnce de bu malzemeyi sonuna kadar kullandı!

İnsanlar, siyasilerden icraata yönelik vaadler beklerken, “Çöp kamyonu yolumuzu kesti”, “Yok efendim o çöp kamyonu değil, hafriyat kamyonuydu” gibi cümlelerin duyulması hiç uygun düşmedi.

Siyasetin böyle olmaması, böyle yapılmaması gerek!..

Bu kadar polemik yetmezmiş gibi bir polemikte Gaziantepspor Başkanı’nca yaratıldı!..

Mitingde, Gaziantepspor atkısı takan Akşener’e “O atkıyı fetöcüler takamaz, o atkıyı sana kurban ederim” cümlelerine ne demeli şimdi?

Hangi pencereden bakıp, sağlıklı bir analiz yapmalı?

Sayın Şahin’in “ben Gaziantepspor başkanlığı için milletvekilliğini reddettim” demesi de atlanmaması gereken bir detay.

Ak Parti ile CHP arasında sürekli mekik dokuyan Şahin’in vekillik teklifini hangi partiden aldığı ve reddettiğini de açıklaması gerekiyor bence!..

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz