Vedat DİRİ

Vedat DİRİ

LahMACUN...

 ‘’bir nusubet bin nasihattan iyidir’’ demiş atalarımız.

Konya’da ki bu mağlubiyet belki de hakkımıza hayırlısı oldu diyorum Galatasaray maçı öncesi.
Kadro anlamındaki istikrarın sürmesi, genç oyunculara şans verilmesi ve bunun sonucu da galibiyetlerin gelmesi elbette güzel şeyler.


Ancak kadro içinde skoru ve oyunu değiştirecek isimler varken ‘’papaz’’ futbolcu sıfatına sokulup formadan uzak tutulmaları da bir o kadar kötü bir gelişme.
Oyunun içinde aksayan yönlerimizi saymaya kalkarsak sağ bekteki barışın tecrübesiz oluşu, orta sahadaki pas dağıtan oyuncularımızın topu hemen değil biraz sürerek ve biraz da kendilerine oynayarak devretmeleri ve forvet hattındaki elektrik kesintileri.
Konya önce bizim istikrarımızdan korkarak başladı maç 15-20 dakika idare ettik sonra sazı emeklisi gelmiş Hleb ve Hasan Kabze eline aldı.
Hele gelin gardaşlar etli ekmekten bıktık azıcık lahmacun yiyelim dediler.
Ve her atakları lahmacun hamurunun üzerine atılmış harç gibi şap şap yüzümüzde patladı.
4-2-3-1 de eğer defansın önündeki 2’li ortadaki 3’lü ile rakibin ataklarını kesemiyorsa sıkıntı oluşur ki Konya da aynısı oldu.

1’er golle kazandığımız maçlara bakın son dakikalarda ölüp ölüp dirilmedik mi?
Sebep neydi?
Sebep ayağımızda top tutamıyorduk.
Peki kim tutacak ayağında topu? Mesela İbrahim Akın. İbrahim nerede? Kulübede ? Neden? Biz bilmiyoruz hoca biliyor.
Evet İbrahim kendine oynamayı seven biri evet biraz fantezi yapan biri ama İbrahim Akın orta sahada rakibin direncini kırabilen defans arkasına pas atabilen biri.
Ha keza Muhammet’in yedeği Oğulcan…
Serhan’a göre daha tecrübeli daha fuleli. Serhan’ı kazanmak istiyorsak önümüzde kupa maçları var azıcık pişsin sonra sahaya sürün.

Şimdi bütün bunlar okan hocaya birer ders çıkaracak mevzular önümüzdeki Galatasaray maçında Elyasa’nın boşluğunu doldurup orta sahayı takviye etmeli ve forvette B planını devreye sokmalı..
Yoksa Konya da lahmacun olduk, Kamil Ocak’ta balcan kebabı…

 

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz