Orhan SAĞLAMCAN

Orhan SAĞLAMCAN

Kötü günler mi geliyor?

Süper Ligin 11. haftasında Atiker Konyaspor'u konuk eden Gaziantepspor rakibine 3-0 mağlup oldu.

Güzel bir sonbahar günü az sayıda takımını destekleyen ve iyi bir sonuç almasını bekleyen az sayıdaki taraftar. Maç sonu alışıla gelen yönetim ve teknik heyete istifa sesleri.

Her şey iyi gidiyor gibi gözükse de bunların olacağını söylemiştik. Bazı müsabakalarda gerçekten iyi mücadele eden ve şansız müsabakalar kayıp eden bir takım hakimdi. Biraz göze hoş gelen şeyler oluyor gibi idi ama sonuç hep aynı.

Ne yazık ki bu tür skorlar çıkınca ilk akla gelen bu. Çünkü hep aynı senaryo devam ediyor. Sezon başı hem tv de hem de köşe yazılarımda söyledik. İleriki haftalarda para sıkıntısı ödemeler düzenli yapılmayınca içeride ayrımcılıklar olunca sonuç ortada. Resmen, sahada ödeme yapmasanız sonuç böyle olur denen bir görüntü hakimdi.

Ne bir pas trafiği ne oyun ne mücadele top benden gitsin ne olursa olsun görüntüsü vardı. Birde evlere şenlik Şenol Can ununu elemiş eleğini asmış bir görüntü. Ne bindirme ne pas o forma şansını U 21 den bir genç sporcu kardeşime verseniz belki de takıma ilerisi için bir yatırım olur.

Gaziantepspor'un Konyaspor'a yenildiği karşılaşmada tribünler isyan ederek yönetimi bir kez daha istifaya davet ettiler. Şimdi ilk fırsatta ya hoca gidecek yada hoca. Çünkü takımın sahipleri bu takımı bırakmazlar. Buralardan yapılan reklam rant hiçbir yerde yok. Onun için burası onların son şansı ve tek dayanakları.

Uzun lafın kısası böyle gelmiş böyle gider. Her sene böyle bu senede böyle haydi… Hayırlısı bakalım diyelim… Bekleyip görelim… Bekleyen çorbayı içer tekkeyi geçer …

Birde diğer arkadaşlarında değindiği ve tüm herkesin hem fikir olduğu saha zemini. Bende söylemeden geçemeyeceğim… Lütfen tedbir alalım yoksa sonuç hüsran olur…

Büyükşehir aynı Büyükşehir

TFF 1. Lig'in 11. haftasında temsilcimiz Büyükşehir Gaziantepspor, Balıkesirspor’a konuk oldu. Müsabaka 0-0 golsüz berabere bitti.

Müsabaka genelinde ev sahibi atak gibi gözükse de karşılıklı ataklar ve her iki takımda kayıp etmemek için mücadele edince sonuç da müsabaka başladığı gibi sona erdi.

Burada daha çok ev sahibinden Büyükşehir Gaziantepspor’un neler yapacağı idi. Genel olarak baktığımızda hemen hemen aynı kadroyu çıkmıştı Metin Diyadin hoca. Bir tek Gökhan Sazdağı ilk on birde başladı. Haftalar sonra ki oda büyük olasılıkla hafta içi antrenmanda sakatlanan Ekigho’nun yokluğunda. Tabi ne konuşsak ne söylesek şu an erken olacak. Genelde hoca değişikliklerinde bir takım olumlu değişiklikler olur diye bekliyoruz. Bu hafta kendi sahamızda hocası istifa etmiş ve yaralı bir Şanlıurfaspor geliyor… Zor bir müsabaka bizi bekliyor… İnşallah iyi bir sonuç alırız…

Potada kazanmayı öğrendik

Kendi saha ve seyircisi önde de çok başarılı olamayan basketbol temsilcimiz Tofaş’ı Bursa’da mağlup etmeyi başardı. İki de iki yapan basketbol takımını tebrik ediyor, serini devam etmesini umut ediyorum.

 

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz