Vedat DİRİ

Vedat DİRİ

KONU BU DEĞİL

Cuma gecesi İstanbul da olağan bir Fener maçı oynadık. Olağan diyorum zira İstanbul’dan puan getirmek hele hele Fener maçından puan getirmek birçok Anadolu kulübü için hayal artık.
Adamcıoğullarının lobileri, hobileri, kobileri herbişeyleri var çünkü.
Takım yenemiyorsa taraftar yeniyor yok o da olmazsa zaten hakem amcalar "iki tıktık bir şık şık " maçı alıp hopppp veriyor ellerine...
Ama konu bu değil.
Yabancı kontenjanı meselesi Türk futbolunda baş ağrıta dursun teknik adamların oyuncu seçilmeleri de hepimizi şaşırtıyor. İşte Fener maçında Bülent Uygun’un seçtiği 11 en son örneği bu şaşkınlığın Stiliç ve Binya yedek Karçe ve Sernas ile Artem Milevski hiç yok Orhan Gülle 11 de!!!
Geldiği günden beri düz koşu ile neredeyse 3 yıl dolduran Orhan Gülle’nin, Bekir Ozan Has’ın yerini doldurabileceğini düşünmek benim Amerika’ya başkan olabilme ihtimalimle aynı değerdedir.
Ama konu bu değil...!
Fener’in üstümüze geleceğini ve oyunu sahamıza yıkarak başlayacağını tahmin etmek "Orucun Ramazan’a geleceğini" tahmin etmek kadar kolayken Muhammet'le başlamak intihardan başka ne olabilirdi?
Stiliç ve Binya ile başlayıp Muhammet’i sonradan oyuna almak ve kalede Karçe’ye yer vermek Fener maçı için inanılmaz derecede efektif olacaktı ve bunu yaparken de son haftaların formsuzu Kejo’yu tribüne yollayıp azıcık dinlen demekte sorun olan 6 kişi sınırının çözümüydü ama olmadı...
Fakat konu bu da değil...!
İkinci yarıda çöken Fener’in üstüne daha bilinçli giderek golü bulmak amaçlı değişiklikler yerini bulsa da skoru dengeleyecek taktik uygulamanın sahaya yansımaması da teknik direktörümüz açısından bir handikaptı, hele üstüne hakem beyefendinin.!!! İlk 15 dakika Fener lehine çaldığı anlamsız düdükleri de katarsak işlerin ne kadar zor olduğunu bir kez daha gözler önüne sermiş oluruz...
Ama konu bu da değil!!!!
Konu şu aslında "hırsıza beyler borçlu" der büyüklerimiz aynen bu işte adamlar bir nevi hırsız.
Yok yanlış anlaşılmasın şikeci demiyorum adamların kendi evlerinde tüm unsurlarını (hakem dahil) nasıl etkin kullandıklarından bahsediyorum bu İstanbullular ile oynayanların yerel basınlarını her hafta kontrol ederim ve inanın bizden farklı şeyler yazmıyorlar nasıl canlarının yakıldığından haklarının yenildiğinden bahsedip duruyorlar.
İşte asıl mesele bu ...Bilmem ANLATABİLMİYORMUYUM????
Yoksa ANLATABİLİYORMUYUM?

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz